EVELIN ILVES ja ERKI NOOL külastasid Kuusalu keskkooli

3450

Neljapäeval, 2. veebruaril käisid Kuusalu koolis EVELIN ILVES ja ERKI NOOL, et tunnustada noore sportlase preemia pälvinud TANEL PAABOT.


Direktor VELLO SATS, olümpiavõitja ERKI NOOL, presidendiproua EVELIN ILVES ja karateka TANEL PAABO.

Presidendiproua Evelin Ilves andis eelmise aasta lõpus Kuusalu keskkooli 9. b klassi õpilasele, karateka Tanel Paabole Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia 3195 eurot, rahastab Nordea Pank. Traditsiooniliselt külastab presidendiproua hiljem ka koos ühe tippsportlasega noore sportlase preemia saanute koole.
 
Evelin Ilvese ja kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Noole külaskäiku Kuusalu kooli kajastati TV 3 Seitsmestes Uudistes. Evelin Ilves ütles uudistele, et tore on preemiat kätte saada Kardiorus, aga oluline on saada tunnustatud ka oma sõprade ja teiste koolikaaslaste ees.

Kuusalu kooli aulasse kogunesid 7.-12. klassi õpilased, saal sai rahvast puupüsti täis.

Presidendiproua kinkis Tanel Paabole suure raamitud foto, mis tehti preemia üleandmisel Kadriorus. Kool sai kingituseks Eesti spordi biograafilise leksikoni.
Kooli direktor Vello Sats andis tublile noorele sportlasele koolipoolse kingitusena ja heade soovidega järgmisteks võistlusteks suure paki puuviljade ning maiustustega.

Eelnevalt koguti õpilastelt kirjalikke küsimusi esinejatele. Evelin Ilves ja Erki Nool vastasid neile.

Presidendiproua rõhutas, et igal alal on tipus kitsas, sinna jõudmiseks ja püsimiseks on vaja teha tohutut tööd. Kui astud tipust kõrvale, on jälle vaja teha tööd, et edaspidises elus hakkama saada, selleks ongi vaja head haridust ja ettevõtlikkust.

Erki Nool rääkis oma sportlaseteest ja toonitas samuti töötegemise vajalikkust – anne areneb välja pideva töö ja igapäevase rutiiniga, see kehtib nii spordis kui õppimises.

Kohtumine kooli aulas kestis veidi rohkem kui tund aega. Külalised lõunastasid koos direktor Vello Satsi ja õppealajuhataja Aili Kontusega kooli sööklas.

Seejärel tutvuti põgusalt koolimajaga. Presidendiproua soovis näha kodundusklassi, seal andis ta üle oma kokaraamatu. Veel vaadati üht algklassiruumi.

Õppealajuhataja Aili Kontus: „Kohtumine sujus kiiresti ja meeldivalt, rääkida ja küsida oli palju.“

Tanel Paabo lubas, et ei lase latti allapoole ning jätkab hoolega treeninguid. Ta on karates oma vanuseklassis Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Austria ja Euroopa meister. Selle nädala kolmapäeval sõidab ta Aserbaidžaani Bakuusse, kus 10.-12. veebruarini toimuvad Euroopa noorte meistrivõistlused karates.

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks