Kolga kooli võimla uus põrand varastati ära

1455

Vargad käisid koolimajas öösel vastu eelmise nädala teisipäeva.

Möödunud kolmapäeval, 13. novembril levis online-väljaannetes uudis, et Kolga kooli remondisoleva võimla parkett varastati. Kohal käisid Kanal 2 „Reporteri“ ja TV3 „Seitsmeste uudiste“ võttegrupid, uudislõigud olid eetris sama päeva õhtul.

Põrandakate toodi Kolga koolimajja nädal varem. Teisipäeva, 12. novembri hommikul avastasid ehitusmehed, et kahel kaubaalusel seisnud parkett on kadunud. Seda oli 330 ruutmeetri jagu, kaalus 2,5 tonni, maksumus ligi 13 000 eurot. Ära oli viidud ka tööriistu.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütles, et põrandakatte materjal oli spetsiifiline, vetruv, see telliti Saksamaalt. „Nüüd on plaanis tellida Saksamaalt uus parkett, kohaletoomine võtab aega, võimla remonditööd venivad. Kuusalu vallale vargus täiendavaid kulutusi ei tekita. Kahju kannab ehitaja, olenevalt sellest, kuidas on oma riskid maandanud,“ sõnas ta.

Vargad olid majja pääsenud uksest, mille võti oli ehitajate käsutuses. Kahtlustatakse, et varastel oli parketi kohta siseinfot.
Kolga koolimajas on öösiti valvur, kuid vargad toimetasid öösel või õhtul vastu teisipäeva sedavõrd vaikselt, et valvur midagi ei märganud.
Kolga kooli direktor Tõnu Valdma kõneles, et ehitajad on võimlas ametis olnud teinekord peaaegu südaööni ja kauemgi, töötati ka nädalavahetustel, mis teeb jälgimise keerulisemaks, sest kooli valvur ei tegele ehitus­objekti valvamisega.

„Oleme arutanud videovalve paigaldamist ümber koolimaja, aga kui tahta, et kaamerad jäädvustaksid ka pimedas, läheb see väga kalliks ning selle efektiivsus on küsitav,“ ütles direktor.

Võimla remont lükkub nüüd paari nädala võrra pikemaks, praeguse seisuga on kavas lõpetada 6. detsembriks.

Tõnu Valdma sõnas, et kehalise kasvatuse tunde peetakse ilusa ilma korral õues, kehvemate ilmadega on tunnid koridorides, treppidel või väikeses saalis. Tunnid pidamata ei jää, kuigi on ühekülgsed.

Kolga kooli võimla renoveerimistööde peatöövõtja on OÜ OTO Ehitus. Kuusalu vald tasub remondi eest 70 000 eurot. Põranda paigaldamise tellis alltöövõtjana Rakvere firma OÜ Tarvaehitus. Ehitajad on pannud välja 500eurose vaevatasu neile, kes teavad anda varguse kohta lisainfot.

Eelmine artikkelKuusalu valla ujumise meistrivõistlustel rekordarv osalejaid
Järgmine artikkelRaasiku vallas asutati heategevuslik Lions-klubi