Aktiivsed elanikud asutasid seltsingu Kolga Vald

2087

Asutamiskoosolek toimus reede, 15. novembri õhtul Kolga Rahva Majas.

„Meil on teotahteline aktiiv, kus on esindatud nii Kolga vanad aktivistid kui ka aleviku ja selle ümbruse uued elanikud. Eesmärk on soodustada konkreetsete ettepanekute ja tegevuskavadega piirkonna arengut ja olla selle kaudu kaasatud oma huvide põhjal ka kogu valla arengus,“ kommenteeris seltsingu üks asutaja Sirkka Pintmann.

„Seltsingu nimi Kolga Vald sündis seetõttu, et soovime kaasata Kolga ümbruse külasid, kuna paljud peavad Kolgat siiski oma peamiseks keskuseks. See on ajalooline nimi, Kolga ja Kolga külad kõlanuks lohisevalt. Valla taasloomise mõtet me oma praeguse kompetentsi ning ressursside juures ei heieta.“

Ta lisas, et seltsingu loomise plaan tekkis 19. oktoobril Kolgas toimunud sügispeol, kui arutati, kuidas arendada Kolga elukeskkonda endale meelepärasemaks ja rääkida kogukonnana kaasa alevikku ning selle ümbrust puudutavates otsustes, mida teeb kohalik omavalitsus.
Asutamiskoosolekul osalesid veel Maarika Rohi, Katrin Lellep, Argo Tammemäe, Tiiu ja Ott Sandrak, Ene ja Riho Riiberg, Juhani ja Karoliina Juurik, Andres Heinver, Annika Blum, Maria Prääts, Raivo Lambot, Peeter Tehver, Reta Jänes, Krista ja Aare Allik, Emil Rutiku.

Koos moodustati nimekiri peamistest probleemidest, millest neli olulisemat valiti hääletades: Kolga mõisa saatuse üle diskussiooni algatamine kogukonnas, vallas ja riigi tasandil; Kahala järv ja kavandatav mudakaevandamine; Kolga kultuurikalender aastaks 2014 ning ümbruskonna terviserajatiste korrashoid ja uute rajamine. Iga teemaga hakkab tegelema eraldi töögrupp.

Ka  otsustati taaselustada  kodu­leht kolgaelu.ee, et kujundada sellest piirkonna interaktiivne suhtluskeskkond ja infokandja. Seda asuvad arendama Annika Blum, Sirkka Pintmann ja Juhani Juurik.

Sirkka Pintmann märkis, et peale prioriteetsete teemade hakkab seltsing tegelema ka Kolga aleviku valgustuse ja heakorra, katlamaja tegevuse,   kohaliku OTT asutamise, rahvamaja ehituse jätkamise, reoveepuhasti   kaasajastamise,   bussi­liik­luse ning lageraiete küsimustega. Kavas on töötada välja Kolga ning ümbruskonna külade arengukava aastateks 2013-2020.

Sirkka Pintmann: „Oleme aru saanud, et volikokku jõudnud kandidaadid ei tea meie külade probleeme ja neil pole ka võimalik selle kohta infot saada, ühe ja teise inimese rääkimisest ei piisa. Kolga on seoses kohalike töökohtade nappusega muutunud magalaks. Tahame olla enda volikoguliikmetele taustajõud ja nii toimetades selgub, mida saame omal jõul tehtud.“

Seltsingu järgmine koosolek tuleb 10. detsembril, oodatakse ka uusi huvilisi.

Eelmine artikkelKuusalu valla ujumise meistrivõistlustel rekordarv osalejaid
Järgmine artikkelRaasiku vallas asutati heategevuslik Lions-klubi