Kolga keskkooli 1. klass käib koolis ühesuguste tumeroheliste vestidega, millele tikitud kooli logo.
Kolga kooli 1. klassi õpilane IDA LEEN KATVEL. Foto Melika Kindel
Kolga 1. klassi õpilased eristuvad koolipäevadel muudest õpilastest oma roheliste vestide poolest. Samasugust vesti kannab ka nende klassijuhataja Tuuli Rand, kes räägib, et idee teha õpilastele ühine tunnus, sündis siis, kui lapsed käisid tema juures kevadkoolis.
„Mõtlesin, et see võiks olla vest – talvel on soe, laps ei kasva sellest nii ruttu välja. Lapsevanemad võtsid ettepaneku hästi vastu. Värviks valisime tumerohelise, sest me kool asub metsa sees. Peale tikkisime oranži koolilogo, mis ongi meil sama värvi ja sobib hästi männirohelise tooniga. Tegime vestid valmis juba kevadel. Appi tuli lapsevanem Ulla Moks, kes aitas leida tegijad,“ jutustab õpetaja.
Ta märgib, et esimesel koolinädalal sai kolleegidelt palju komplimente: „See otsus läks kümnesse. Kooli kõige nooremad õpilased on nüüd hästi eristatavad. Pidulikel juhtudel kanname valget pluusi, tumedaid pükse-seelikuid. Teistel päevadel on igaühe valik, mida ta koos vestiga selga paneb. Eelmise nädala soojade ilmadega ei hakanud selles vestis palav, seega saab kanda kogu kooliaja.“
Kolleegidega on arutatud, et edaspidi võiks traditsiooni jätkata, tulevased esimesed klassid võiksid olla samasuguste vestidega ning kooli algklasside lapsed tulevikus kõik koolivormis.
„Juba on mõni lapsevanem küsinud, kas järgmisel aastal tuleb sama vorm pisikestel. Koolivorm ei ole ainult eliitkoolides, on ka mitmes maakoolis mujal, meie pole selles mõttes päris esimesed,“ sõnab klassijuhataja.
Ulla Moks kiidab samuti, et lapsed näevad välja kenad, mõjuvad ühtselt ja armsalt: „Vesti kandmine pole range kohustus, kui lapsel ei ole hommikul vestituju, siis ei pea sellega kooli minema. Meie laps käis küll kogu eelmise nädala, hoidis vesti hästi, plekke peale ei teinud.“
Ta kirjeldab, et otsis vestide jaoks sobiva tooniga peenvillase lõnga, leidis kuduja, võttis mõõdud – kõik vestid on nimelised. Logod tikiti peale Kaberlas.
Lapse vest läks maksma 23 eurot, õpetajal veidi üle 30 euro.
„See oli kindel, et materjal peab olema vastupidav, peenvillane. Pesta tuleb nüüd küll käsitsi või pesumasinas käsipesu programmiga, aga oleme sellega arvestanud,“ lausub ema.