Aruküla vabatahtlik tuletõrjekomando ostis uue auto

2719
HARRI ALJASMÄE sõnul on kõige tähtsam, et uus paakauto mahutab rohkem vett.

Masin mahutab 7000 liitrit vett.

Sel suvel soetas Aruküla vabatahtlike tuletõrjekomando Rootsist 1988. aasta Volvo tuletõrjeauto. Uus masin mahutab poole rohkem vett, kui senised nõukogudeaegsed autod.

Komando juht Harri Aljasmäe: „Uuemat paakautot oli vaja. Olime vist Eestis ainus vabatahtlike komando, kus siiani kasutatud ainult veneaegseid masinaid. Uuel autol on ka võimsam pump ja veekahur, iseasi, kui palju viimast vaja läheb.“

Ta lisas, et autol on ka puudused, on tunduvalt raskem ja igalt poolt läbi ei lähe.

Uue auto kõrvale jääb Aruküla komandole üks vana masin. Teine läheb Raasiku komandole, kus oli seni üks tuletõrjeauto. Kuna uus masin on vanadest suurem ja kõrgem, tuli garaaži põrandat madalamaks teha.

„Oleks võinud uue auto Raasikule viia, aga poleks depoosse mahtunud. Meil ka alguses ei mahtunud. Põrandat tuli pool meetrit sügavamaks kaevata. Pikkust on autol parasjagu, nüüd lähevad napilt garaaži uksed kinni,“ jutustas Harri Aljasmäe.

Auto osteti oksjonilt. Selle hind oli 12 000 eurot ning samalaadseid masinaid kasutavad ka päästekomandod.

„Vaatasime Eestist autosid, aga need olid tunduvalt kallimad. Läbisõit on tal väike. Ostsime komando enda eelarvest. Raasiku vallavalitsus toetab meid ja väljasõitudeks saame toetust päästeametilt. Kuna väljakutseid on olnud võrdlemisi vähe, siis kogunes meile raha, mille eest saime masina soetada,“ selgitas komando pealik.

Auto osteti juulis, siiani pole väljasõite tehtud, sest ülevaatus, kindlustuse tegemine, vajalike paberite vormistamine ja lisatarvikute hankimine võttis aega. Autole pandi peale ka voolikud.

„Kui Kalesil oli põleng, siis poisid kibelesid küll uue autoga minema, aga selleks ajaks ei olnud veel vajalikud dokumendid vormistatud ja ei saanud sõita. Praegu on puudu vaid raadiosaatja,“ lausus Harri Aljasmäe.

Väljakutsete arv on vähenenud tema sõnul tänu sellele, et tulekahjude arv on kahanenud, võrreldes 10 aasta taguse ajaga. Kulupõlenguid, mis olid kunagi suur probleem, enam peaaegu pole. Inimesed on muutunud teadlikumaks ja trahvid suurenenud. Ka ei ole enam nii palju tulekahjusid vanades tühjades kolhoosihoonetes. Mõne nädala eest toimunud põleng Kalesil oli üle pika aja selline juhtum, kus tuli välja sõita korduvalt, sest seinaplaatide vahel olnud saepuru süttis uuesti. Arukülas on praegu 6 vabatahtlikku koolitatud tuletõrjujat, Raasikul 2.

Eelmine artikkelKehras rünnati naist
Järgmine artikkelEndisest Uuri koolimajast saab tulevikus loomakliinik