Kolga algklasside näitetrupp tuli riigifestivali laureaadiks

4144

Reedel ja laupäeval, 8.-9. mail Kehra gümnaasiumis toimunud festivalil „Kooliteater 2009“ jagati kokku 6 laureaaditiitlit.

Riigifestivalil osalesid iga maakonna parimad algklasside näiteringid – kokku 17 truppi. Teiste seas ka Harjumaa tänavune parim, Kolga keskkooli Kohal-olijad ning korraldaja, Kehra gümnaasiumi algklasside näitering.

Festivali peakorraldaja ENDLA KLEMETS

Festivali avas Kehra kooli algklasside õppealajuhataja Anne Tammaru, kes kinnitas, et 158-aastase ajaloo jooksul pole koolis esinenud nii palju noori näitlejaid.

Festivali juhatasid sisse kohaliku näitetrupi Lunaatikud liikmed Indrek Jõe ja Kleer-Keret Tali.  Nad tutvustasid festivali žüriid – Vanemuise näitlejat Maria Soometsa ja Vanemuise lavastajat Robert Annust, kes on lastele rohkem tuntud kui Anni ja Tommi lastesaatest „Saame kokku Tommi juures“, ning Anija valla kultuurikeskuse juhatajat ja Kehra Nuku näitlejat Margit Aasmaad.

Algklasside festivalidel kohti ei jagata, küll tunnustatakse parimaid. Kehras toimunud festivalil kuulutati välja kuus laureaati, üheks neist sai Kolga keskkooli trupp tükiga „Kolm karu“, millega veebruari lõpus võideti Harjumaa kooliteatrite festival.

Lavastas trupi juhendaja Terje Varul, mängivad Liis Pajutee, Kristina Mumm, Ingrit Oad, Liis Luik, Gätriin Hobta, Robi Varul, Siim Maran, Jonna Kubu, Johanna Lisette Viskar, Henri Valdson, Ülo Pajutee, Hardi Möller, Alari Laurend ja Karl Robert Teder.

Liis Pajutee Kolga trupist sai Jutustaja osatäitmise eest ühe kümnest näitlejapreemiast.

„Kolga trupp mängis lihtsat muinasjuttu, kuid see oli huvitavalt lahendatud. Neil oli üks suurepärane näitleja ning sümpaatne meeskonnatöö. Jutustaja oli hästi oma rollis sees, mängis väga pühendunult,“ ütles žürii liige Margit Aasmaa.

Korraldajaid esindas festivalil Kehra 4. klassi õpilaste näitering Epp Raudkivi lavastatud poola muinasjutuga „Hernemehike“. Tükis mängisid Kerly Koršunov, Oliver Sinik, Julia Šatskaja, Andrei Ignatjev, Ruth Parman, Marion Tammeorg, Keitlin Pajus, Kleret Kukk, Ninel Luuk, Alisa Kišenja, Ingrid Kändla ja Valeria Semenkova.

Epp Raudkivi ütles, et festivalil oli esietendus ning nii suure publiku ees astusid tema õpilased üles esimest korda, seni on mängitud vaid oma kooli algklassidemajas.

„Lapsed ise tahavad mängida, võtsin näiteringi kõik, kes soovisid tulla. Pidin otsima tüki, kus kõik saaksid kaasa teha. Hakkasime seda õppima veebruaris, proovid on olnud üks kord nädalas. Laste jaoks oli festivalil mängimine suur asi, kuid pabistasid ka. Vahepeal unustasid teksti ära, kuid tulid nendest olukordadest välja, improviseerisid ja aitasid üksteist,“ rääkis juhendaja.

Kolga noorte näitlejate juhendaja Terje Varul kiitis festivali korraldust ning kinnitas, et kõik oli väga hästi ette valmistatud.

Ka žürii liige Margit Aasmaa nimetas pikki festivalipäevi väga vahvateks ning märkis eraldi Kehra kooli õpetaja ja näiteringi juhendaja Endla Klemetsi suurt organiseerimistööd.

„Niisugust ettevõtmist on rõõm korraldada, kui sul on meeskond. Meie meeskonnas olid näiteringi liikmed.

Olen nendega palju festivalidel käinud. Enamasti on korraldamine suur töö, nüüd said lapsed selle kogemuse. On hea meel, et saime oma koolis ja Kehras teha riigifestivali.  Ilmselt jäädi meiega rahule, pärast tulid paljud ning kiitsid ja tänasid,“ rääkis Endla Klemets.

Eelmine artikkelVargus Hara külas
Järgmine artikkelKirbuturud koguvad populaarsust