Kiiu alevikus pandi paika tänavasildid ja viidad

1834

Kuusalu vallas Kiius on eelmisest neljapäevast tänavate nimed viitadel näha. Paigaldas MAKSIM MATIN firmast Roadservis. Kui elumajade omanikud ostavad vallamajast välja ja paigaldavad sildid tänavanimede ja hoonete numbritega, on postiljonidel, päästeameti ja kiirabi töötajatel palju kergem leida adressaati.
Ligi tuhande elanikuga Kiiu alevikus ei ole kunagi varem tänavanimesid ega –silte olnud.

Kuigi Kuusalu vallavalitsuse korraldus Kiiu tänavanimede kinnitamise kohta hakkas ametlikult kehtima 19. märtsist, on võimalik alles nüüd siltide ja viitade abil näha, millised tänavad seal asuvad.

Pööratud servadega teeviidad pandi Kiius üles möödunud neljapäeval nelja suuremasse teeristi. Kokku telliti viitasid 9. Koos postide, betoonjalandite ja klambritega maksid need 5900 krooni, millele lisandub käibemaks. Viidad valmistas ja paigaldas OÜ Roadservis.

Viitasid paigaldanud Roadservise liikluskorraldaja Maksim Matin ütles, et pole ettevõttes väga pikalt töötanud, ainult umbes aasta, aga seda ei mäleta, et oleks seni sattunud tööd tegema asulas, kus varem tänavanimesid ei olnud.

Valla majandusteenistuse juhataja Kalev Kulpson arvas, et Kuusalu valla alevikud Kiiu ja Kolga on Eestis üks väheseid, kus seni tänavanimed puudusid. Kolhoosid panid korrusmajadele numbreid nende valmimise järjekorras, loogilist järjestust ei olnud.

Kuusalu vallavalitsus on tellinud ka ühesugused sildid tänavanimede ja majade numbritega, neid saavad Kiiu kortermajade ühistud ja eramajade omanikud välja osta vallamajast. Silte tellis vallavalitsus kokku 48. Küsida tuleb majandusteenistuse juhatajalt Kalev Kulpsonilt. Koos käibemaksuga on ühe sildi hind 132 krooni.

Peagi on Kuusalu vallas kavas kinnitada ka Kolga aleviku tänavanimed, praegu käib avalikustamisprotsess – veel saab teha parandusettepanekuid vallavalitsuses heakskiidu pälvinud tänavanimede projektile.

Eelmine artikkelVargus Hara külas
Järgmine artikkelKirbuturud koguvad populaarsust