Kodukandipäeva asemel tuleb Kehra päev

2087

4. juunil on taas Kehra päev.

Kehra linna päevi korraldati alates 1996. aastast kuni 2003. aastani. Kuna 2002. aastal Kehra linn ja Anija vald ühinesid, hakati 2004. aastal Kehra päevade asemel korraldama valla kodukandipäevi. Viimastel aastatel toimusid need niiöelda külakorda – korraldas eelmise aasta kodukandipäeva võistlused võitnud küla.
Anija valla kultuurikeskuse juhataja Ruth Lille ütles, et möödunud aastal saadi aru – kodukandipäevade aeg on ümber.
„Niikaua, kui mina olen siin töötanud, on külade võistkondade väljatoomine kodukandipäevale olnud üks suur vaev – muudkui käi ja palu. Küsisin mullu kodukandipäeval osalenud külade esindajate arvamust ning tuli välja, et ka külades tuleb käia inimesi osalema lunimas. Kui nad seda ei taha, miks peame neid väevõimuga välja tooma? Tulgu parem niisama lustima need, kes soovivad,“ rääkis ta.
Ruth Lille lisas, et ka Kehra inimesed ei osalenud, kui kodukandipäev toimus Kehrast väljaspool: „Üle-eelmisel aastal, kui kodukandipäev oli Voosel, tegi buss vallas kolm tiiru, kuid kogu päeva jooksul sõitis sellega Voosele vähem kui 15 inimest. Niisugusel raiskamisel pole mõtet. Samas igatseb rahvas taga vanu Kehra päevi. Nüüd siis taastame selle.“
Kuna Kehra staadion on sel suvel remondis, toimub linna päev väikese koolimaja ja noortekeskuse ümbruses. Laulu- ja tantsupidu tuleb vallamaja ja sotsiaalkeskuse vahelisel pargialal. Laat on väikese koolimaja ümber ja pargitee ääres, noortele ja lastele mõeldud tegevused on noortekeskuse juures. Tivoli tuur paneb end üles EFE poe taha, sinna, kus talvel oli jõulukuusk.
Vallamaja juures avatakse Kehra päeval kohvik, kus saab koos vallajuhtidega kohvi juua. Ruth Lille sõnul tuli idee sellest, et mõned inimesed räägivad – vallamajas tehakse muudkui remonti ja uuendatakse sisustust. Sel päeval on vallamaja uksed avatud ja huvilised saavad käia seal ekskursioonil.

Eelmine artikkelKehra raudteepeatuse projekt algas kõnnitee ehitamisega
Järgmine artikkelKui on plaan võtta kutsikat