Kiviloos peeti Mihklilaata ja ratsavõistlust

820

Mihklilaata peeti Kiviloo külaplatsil koos kestvusratsutamise võistlusega Kiviloo Sügis 2010.

Kuus aastat tagasi taaselustas Kiviloo külaselts paari sajandi vanuse traditsiooni pidada Kiviloos kevadel ja sügisel laatasid, milliseid mäletati esimese Eesti Vabariigi ajast.

„Seekord tuli mõte kaks suursündmust ühildada. Arvan, et ka edaspidi võib neid korraldada koos,“ ütles MTÜ Kiviloo Külakeskus juhatuse liige Eve-Liis Remmelgas.

Laadal kaubeldi omatehtud pirukate ja käsitöö ning aiasaaduste, mee, riiete, küülikute ja muuga. Müüjaid oli Kiviloolt, naaberküladest ja kaugemalt. Korraldati ka mänge: lastele täpsus- ja täiskasvanutele korvpalli vabaviskeid. Soovijad said ratsutada ning takistusrajal oskusi katsetada. Muusikat pakkusid Kiviloo laululapsed.

Tavakohaselt korraldati laadal nunnu-näitus. Võitja valisid välja laada külastajad, kõige rohkem hääli said erikujulised porgandid. Hääletajate vahel loositi välja tort.

Oli traditsiooniline oksjon, kus müüdi müüjate annetatud kaupu. Oksjoni tulu, kokku   415 krooni,  läheb  Kiviloo külakeskuse renoveerimiseks.

Külastajate huvi enim köitnud päevasündmus oli ratsa­spordiklubi Parkuur ja perekond Graversoni korraldatud pikkade distantsidega ratsavõistlus Kiviloo Sügis 2010, mis on ratsaliidu hooaja viimane kestvusratsutamisvõistlus. Tänavu toimus see viiendat korda. Osalesid litsentseeritud sportlased, kokku 13 ratsanikku oma hobustega eri ratsaspordiklubidest. Võistlus hakkas stardiga Kiviloo külast, rada läks edasi Anija valda ja kulges läbi Anija valla kahe küla.

Vahemaad olid 34, 51 ja 85 kilomeetrit pikad.

Võistluste korraldaja Katrin Graverson selgitas, et kõik lühimale distantsile registreerunud läbisid raja, kuid seda ei tehtud kiiruse peale ega jagatud esikohta. 51 kilomeetrise raja jättis üks hobune kõrge pulsi tõttu pooleli, parim läbija oli Siim Laur hobusel Filly Bella. Ainsana läbis 85 kilomeetrit Mari Jürgenson Brethilaga.

Eelmine artikkelAidati auto kraavist välja
Järgmine artikkelMeie koolides ja lasteaedades töötab ligi 460 õpetajat