KIK annab Kiiu jäätmejaamale pool miljonit krooni

851

KIK rahastab Kiiu jäätmejaama autokaalu ostmist 463 200 krooniga.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu kiitis heaks Kuusalu vallavalitsuse esitatud projekti ja otsustas anda ehitusjäätmete kogumiseks Kiiu jäätmejaamas 463 200 krooni. Kuusalu valla omaosalus on 57 000 krooni.

Projekti kirjutas Kuusalu valla eelmine keskkonnapea­spetsialist Janne Kallakmaa, kes nüüd töötab Tallinna linnavalitsuses.

Valla uus keskkonnapea­spetsialist Tagni Jõeleht selgitab, et KIKilt antava toetussumma eest ostetakse autokaal ning konteinerid puit-, metall-, kivi- ning pinnasejäätmete jaoks ehk ehitusmaterjalide kogumiseks. Autokaal on tarvilik selleks, et ehitusjäätmeid kaaluda. Kui seni sai Kiiu jäätmejaama anda pakendeid, vanu autorehve, ohtlikke jäätmeid tasuta, siis ehitusjäätmete vastuvõtmise eest kehtestab vallavolikogu hinnad.

Tasuta saab anda neid jäätmeid, millele laieneb tootjavastutuse seadus. Vald selliste jäätmete äraveo eest maksma ei pea, seda teevad tootjavastutusorganisatsioonid. Ehitusjäätmete ladustamise eest aga tuleb prügilasse viimisel tasuda ning seda ei saa vald elanike eest teha – läheks väga kulukaks. Küll aga on võimalik vähendada elanikel ehitusprahi vedamise kulusid – jäätmejaama saab tuua lähemale, vahemaad on lühemad, kui on vedu Tallinna prügilasse, rääkis Tagni Jõeleht.

Autokaal maksab umbes 270 000 krooni, lisaks kohaletoomise kulud. Eraldi kulutus on kaalule betoonaluse valamine. Praegu võetakse firmadelt hinnapakkumisi. KIKiga tuleb sihtfinantseerimise leping sõlmida kuue kuu jooksul, hiljemalt detsembri 2010 keskel.

Kiius on jäätmejaam töötanud poolteist aastat. Samaaegselt selle rajamisega alustas Kuusalu vallavalitsus läbirääkimisi Loksa linnaga, et teha sinna ühine jäätmejaam – et selle piirkonna vallarahvas ei peaks sõitma jäätmeid ära andma Kiidu.

Esialgu oli jutt, et laevatehas annab jäätmejaama jaoks maa Loksa tiikide juurde. Kuid omanikud vahetusid ning plaanid jäid katki. Uus variant on teha jäätmejaam Loksa puhastusseadme juurde linnale kuuluvale maale. Ka Loksa jäätmejaama tarvis oleks võimalik toetust küsida KIKilt, järgmise taotlusvooru projektide esitamise tähtaeg on 16. august. 

Eelmine artikkelSuurpea tähistas 380. aastapäeva
Järgmine artikkelOotamatult kuum ilm tühjendas kauplustes jäätise- ja joogilette