Kiius hakkavad olema Mõisa, Torni ja Veski tänav

2604

Kiiu kaart uute tänavanimedega pannakse vallamajas välja 9. veebruaril.

Kuusalu vallas on olnud kaks alevikku – Kiiu ja Kolga – tänini tänavanimedeta. Kortermajad on seal nummerdatud, kuid numbrid on pandud hoonetele valmimise järjekorras, mitte paiknemise järgi. Seetõttu on mõlemas alevikus võõral liikujal keeruline vajalikku maja leida. Eriti on hädas kiirabi ja päästeameti töötajad.

Kuusalu vallavolikogu istungil paar nädalat tagasi küsis Kiius elav rahvaesindaja Urmas Kirtsi, millal saavad Kiiu tänavad nime: „Olen tüdinenud selgitamast organisatsioonidele ja tuttavatele, et mu kodul pole tänavanime ega numbrit.”

Abivallavanem Tõnu Ammussaar vastas, et tänavanimedega on hakatud tegelema ning kevadeks peaksid Kiius ja Kolgas olema need kinnitatud.

Valla munitsipaalvara spetsialist Rein Kiis ütles möödunud nädalal, et Kiiu tänavanimedega kaart on peaaegu valmis ning sellega saab vallamajas tutvuda juba järgmisest esmaspäevast: „Oleme arvestanud Kiiu elanike varasemate ettepanekutega ning mõned nimed mõelnud ka ise. Meie ettepanekud ei ole lõplikud, kõik saavad tulla kaarti vaatama ja võivad ettepanekuid teha. Kutsun vallaelanikke agaralt kaasa lööma. Ootame ettepanekuid Kiiu korteriühistutelt ja eramajade omanikelt.”

Kiiu Soone kontori juurest vallamajani hakkab vallaametnike ettepanekul tulema Mõisa tee. Vallamaja eest ja tornist mööduvale tänavale on kaardil pandud Torni tänav. Pärast teeristi läheb see Välja tee nime all otse edasi endise Kau+ kaupluse eest kortermajade juurde. Vana-Narva maanteelt enne töökoda kortermajade juurde tulev tee on nimetatud Veski tänavaks – selle tänava Tallinna-Narva maantee-poolsesse otsa jäävad ka eramajad. Tulevane lasteaed hakkab olema Aia tänaval. Veel on plaanis teha Töökoja tänav jt.

Vallamajas moodustatud nimekomisjon vaatab ettepanekud läbi, otsustab lõplikult uued tänavanimed ja esitab need vallavalitsusele kinnitamiseks. Seejärel alustatakse aadresside muutmisega. Ka peab muudatused tegema ehitusregistris, kinnisturaamatus, maakatastris.

Rein Kiis rääkis, et on juba alustanud eeltöid ka Kolga aleviku tänavanimedega, ta on tutvunud varem esitatud ettepanekutega ning kohtunud mõnede inimestega.

Eelmine artikkelVallad-linnad vähendavad 2009. aasta eelarvete mahtu
Järgmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal