Kiiu tänavate nimed on kinnitatud

1263

Kiiu aleviku kaart.
Kuusalu vallavalitsuse otsusega on Kiiu aleviku tänavad saanud eelmisest neljapäevast nimed.

Seni oli Kiiu alevik tänavanimedeta, korrusmajadel olid numbrid, eramajadel aadress puudus. Kõige keerulisem oli sellises olukorras orienteeruda kiirabil ja tuletõrjel, kui oli vaja kiiresti leida õige aadress.

Kuusalu vallavalitsus algatas mõni kuu tagasi nimepaneku protsessi. Alevike elanikelt oodati tänavanimede kohta  ettepanekuid ning vallavalitsuse planeeringute komisjon pakkus omalt poolt variante.

Kiiu teede ja tänavate nimepaneku protsessi juhtinud munitsipaalvara spetsialist Rein Kiis ütles, et seoses tänavanimede projekti avalikustamisega laekus elanikelt kümmekond ettepanekut. Kui esialgu oli plaan panna endise Kau+ kaupluse juurest korrusmajadeni viiv tänav Aiandi tänavaks, sai sellest Torni tänav. Esialgne Veski põik muudeti Linnuse tänavaks ja Vabriku tänav asendati nimega Tehase.

Sõnumitooja järgmises numbris avalikustame kõik endised aadressid koos uutega. Eramajade puhul on kirjas katastrinumber ja uus aadress, sest andmekaitseseadus ei luba avaldada isikunime koos tema täpsete elukohaandmetega.

Lähiajal saadab vallavalitsus kirjad kohanimede registrisse ja maakatastrisse, et aadressid muudetaks.