Kehra Xilofono andis välja jõululaulude plaadi

1106

„Xilofono jõulud“ on Kehra kunstidekooli plaatpilliansambli kuues plaat.

„Olen maksimalist ja norin iga asja kallal, kuid selle plaadiga olen rahul,“ ütles Xilofono juhendaja, Kehra kunstidekooli õpetaja Ülle Raud.
Plaati tehti kaua, suvel salvestati rohkem kui kuu aega helirežissöör Jürgen Kiige stuudios. Eelmisel aastal jätkus raha muusika salvestamiseks, mitte plaadi ilmutamiseks. Nüüd jagus koolieelarvest raha ka plaadi jaoks.
Plaadi „Xilofono jõulud“ tiraaž on 100 eksemplari, sellel on 13 džässilikus stiilis muusikapala – peale jõululaulude ka populaarset filmimuusikat, näiteks seriaali „Troonide mäng“ tunnusmuusika. Musitseerib Kehra plaatpillideansambli kõige vanem koosseis: Kristi Traagel, Heleri Karmen Hõrrak, Epp Vislapuu, Kaidi-Karmen Heris, Kadi Voosel, Helen Pohl, Sille Uustalu, Eelika Kapitan, Anni Karu, Laura Vahtramäe ja Mari Vahtramäe.
„Nad on enamik juba kooli lõpetanud, kuid ei taha ansamblina laiali minna,“ sõnas juhendaja.
Xilofonol on kolm koosseisu, vanemaid ja nooremaid juhendab Ülle Raud, keskmist rühma Kadi Voosel. Kuna Ülle Raua individuaaltundides käivad ka neli väiksemat last, on tal tuleval aastal plaanis moodustada mudilasansambel. Kohalikel kontsertidel saavad esineda kõik. Kui on vaja esitada rohkem kui paar-kolm pala, läheb välja vanim koosseis.
Teisel jõulupühal, 26. detsembril annab Xilofono kontserdi Kehra koguduses, sealt on võimalik osta ka uut plaati. 30. detsembril esineb plaatpillide ansambel Harjumaa ballil – Estonia talveaias antakse 45minutiline kontsert alustades klassikast ja lõpetades popmuusikaga.
„Oleme Eestis ainulaadne ansambel, plaatpille mujal ei õpetata, õpetatakse ksülofoni. Plaatpillid on laste pillid, neil on väiksem ulatus. Mina olen püüdnud tõestada, et kolmel plaatpillil saab mängida sama hästi kui ühel ksülofonil,“ rääkis Ülle Raud.

Eelmine artikkelKuusalus tuleb MAIE ORAVA tantsupidu
Järgmine artikkelHäid pühi ja head uut aastat!