Kuusalu valla kultuuri- ja spordiringide toetusrahast

744

Kuusalu valla eelarves on ringidele raha 40 protsenti mullusest vähem.

Kõige enam on vähenenud kultuuriürituste toetuseks kavandatud summad. Eelmise aasta vallaeelarves oli selleks 583 000 krooni, tänavu 300 000 krooni, ligi poole vähem. Valla tellitud üritusteks on mõeldud sellest summast pool, ülejäänuga rahastatakse ühekordseid kultuuriprojekte.

Spordiürituste läbiviimiseks oli 2008. aasta eelarves 125 000 krooni, tänavu on  75 000 krooni – ligi 40 protsenti vähem. Millistele üritustele ja kui palju raha antakse, arutab volikogu vaba aja komisjon ja teeb ettepanekud vallavalitsusele.

Kultuurivaldkonna ringide tööshoidmiseks eraldati mullu 477 000 krooni, sel aastal samuti ligi 40 protsenti vähem – 300 000 krooni.

Abivallavanem Milli Kikkas selgitab, kuna vallaeelarve tulubaas on oluliselt vähenenud, tuli kokku tõmmata ka kulutused kultuurile ja spordile. Kultuuriringidele eraldatud tegevuskulu ehk niiöelda pastlaraha pole sel aastal üldse.  Personalikulu on poole võrra vähendatud ringidel, kes ei kandideeri suvel toimuvale üldlaulu- ja tantsupeole.

Vallaeelarvest rahastatavaid kultuuriringe on 20. Mullu lõpetas aktiivse tegutsemise Viinistu naisansambel, kuid rahastatavate ringide hulka lisandus Vihasoo näitering. Laulu- ja tantsupeole on end registreerinud Kuusalu-Kolga kammerkoor, Kuusalu kooli kolm koori ja kaks rahvatantsurühma, Kolga kooli rahvatantsurühm, Kuusalu meeskoor, naiskoor Kadri, Kuusalu folkloorirühm, Kolga rahvatantsijad ning tantsurühmad Viimikud, Kabujalakesed ja Tiiud. Koolikollektiive rahastatakse koolide eelarvetest.

Milli Kikkas. „Kahel eelmisel aastal on ringijuhtide tööd tasustatud pedagoogide palgaastmete alusel kooskäidud tundide arvu järgi. Palgaastmed jäävad sel aastal samaks, kuid ringidel, kes  peole ei kandideeri, on vähendatud tundide arvu poole võrra.”

Spordi treeningrühmadele anti mullu 697 000 krooni, nüüd 420 000 krooni. Kuusalu Spordiklubis on 5 treeningrühma kokku 66 õpilasega, Kuusalu Tenniseklubis 2 rühma 24 õpilasega, karateklubis IVL 3 rühma 25 õpilasega. Ka treenerite töötasu arvestamisel on aluseks pedagoogide palgaastmed, ent mullu maksti 12 kuu, tänavu 9 kuu eest. Spordiringidele pole sel aastal samuti vallaeelarves tegevuskulu.

Jalgrattatreener Kaido Laas küsis toetusraha Kuusalu rattaklubile, kuid leiti, et uusi treeningrühmi pole võimalik valla rahastamisel tänavu avada.

Eelmine artikkelVarastamine Anija vallas
Järgmine artikkelHarju aasta tegu on Kolgaküla rahvamaja taastamine