Kiiu parki ehitati sild

1313

Kiiu mõisapargis on nüüd üle kraavi tehtud uus sild.
Silla rajamiseks kulus 1000 krooni, ülejäänu saadi annetustest.

Laupäeval, 23. mail korraldas MTÜ Kiiu Arendus vallamaja juures mõisapargi silla taastamise talgud. Juba aastaid ei ole seal enam olnud käsipuudega silda. Vanale sillakohale on vallavalitsuse tellimusel pandud ülekäimise võimaldamiseks planke, kuid neid on sageli ära viidud või lõhutud.

Sel aastal  kavandas vallavalitsus eraldada silla korrastamiseks 1500 krooni – taas uute plankude paigaldamiseks. Kuna selle raha eest korralikku silda poleks saanud, tegi MTÜ Kiiu Arendus eesotsas Urmas Kirtsiga ettepaneku, et silla võiks ehitada talgute korras.

Enamik ehitusmaterjalist tõid mehed, kes kõik on varem elanud või elavad praegu Kiius. Lembit Nikker annetas silla alusprussid, Peeter Kivimäe põrandaplangud, Tõnis Peensalu andis käsipuud. Kuusalu vallavalitsuse lubatud 1500 kroonist, kulus müürisegu ja värvi ostmiseks 1000 krooni. Kiiu Torni perenaine Mare Muruväli viis silla­ehitajatele  kehakinnituseks pirukaid ja kohvi.

Ehitamas käisid Mihkel Sinisalu, Ain Pae, Jaanus Niilson, Kalle Armväärt, Lembit Nikker, Peeter Kivimäe ja Urmas Kirtsi. Kui mehed töötasid, astusid ligi Kiiu poisid Oliver Kuusk, Roland Andre Märjamaa ja Rico Lees, küsisid, kas võivad aidata.

Urmas Kirtsi rääkis, et nii , kui tema on Kiius elanud, ei ole mõisapargis olnud käsipuudega silda. Talgute idee tuli sellest, et Kiiu Arendus plaanib 21. juunil korraldada mõisapargis kohalikule rahvale ja ka valla kaugematest küladest inimestele jaanitule. Silla ehitusest ja MTÜst Kiiu Arendus saab infot veebilehelt www.kiiu.ee.

Eelmine artikkelVargus Kehra linnas
Järgmine artikkelVihasoo teaduspäevale kogunes saalitäis rahvast