Kuusalu endisesse Almakeskusesse oodatakse abilisi kaltsukat tühjendama

1234

„Kümme aastat on me maja ühte otsa kogutud kasutatud riideid, lõpetame selle,“ ütleb Kuusalu valla puuetega inimeste kaitse spetsialist EDA MURU.
Kuusalu Almakeskuse ühes otsas on remontimata ruum, kuhu on aastaid kogutud kasutatud rõivaid ja jagatud neid abivajajatele. Nüüd on otsustatud see ruum tühjaks teha ja lõpetada kaltsuka tegevus.

Valla puuetega inimeste kaitse spetsialist Eda Muru ütleb, et samas üle hoovi  asuvas pastoraadis on kasutatud riiete kogumis- ning müügikoht ja oma esemed võib edaspidi sinna viia, Almakeskusesse neid enam vastu ei võeta.

Et pika aja jooksul kogunenud kraami välja saada, korraldatakse laupäeval, 3. augustil ilusa  ilma  korral  Almakeskuses tühjendustalgud. Mis enam kandmiseks ei sobi, rändab prügimäele. Korralikumad asjad antakse  pastoraati,  soovi   korral  saavad  abilised  endale  võtta.

„Mõte on, et edaspidi võiks kord kvartalis korraldada meie maja juures rahata riidelaatasid, kus igaüks võib tulla ja tuua mittevajalikke rõivad teistele andmiseks. Ja oodatud oleksid kõik, kes soovivad endale vajalikku leida või vahetada,“ sõnab Eda Muru.

Ta räägib, et kuna remondiraha pole, siis esialgu tühjakstehtava ruumi korda teha ei saa. Et seal puudub küte, siis kasutatakse küttepuude panipaigana. Seni asusid keskuse küttepuud Grossi poe kõrval Kuusalu tee 8 endises politseimajas, kuid see on nüüd müüdud.