HC Kehra tuli 9. korda Eesti meistriks

876

Kehra võidukas käsipallimeeskond.
Pühapäeval, 24. mail krooniti Kehra käsipallimeeskond 2009. aasta Eesti meistriks.

Kolme võiduni peetud finaalseeria neljandas mängus alistas Kehra meeskond Chocolate Boysi 30: 27 (poolaeg 10:9) ning võitis kogu finaalseeria 3:1.

Avakohtumise võitis Kehra 28:23, teise mängu 30:28, kolmanda Chocolate Boys 28:21 ning pühapäeval saadud võiduga oli Kehra saavutanud meistritiitli.

Tänavune on HC Kehra jaoks  9. Eesti meistritiitel, viimati võideti 2006. aastal.

Võidukas meeskonnas mängisid Rene Kaalo, Marius Aleksejev, Kim Kisenja, Jaan Kauge, Risto Lepp, Priit Pajus, Roman Glinkin, Kaupo Liiva, Rando-Juku Sirkas, Olev Eensalu, Martin Johannson, Indrek Lillsoo, Janar Mägi, Indrek Normak, Eduard Makejev, Laur Lantsev, Armi Pärt, Mikk Aasmaa, meeskonna peatreener on Jüri Lepp.

Meistriliiga treenerite valikul oli 2009. aasta Eesti meistrivõistluste parim mängija ning ka play-off kasulikum mängija HC Kehra väravavaht Marius Aleksejev. Eesti Käsipalliliidu juhatus valis All Star Teami Kehra meeskonnast mängujuhi Risto Lepa, ääremängija Janar Mägi, joonemängija Martin Johannsoni ning väravavahi Marius Aleksejevi.

Kehra meeskonna treener Jüri Lepa sõnul oli Eesti meistrivõistluste esikoht selle hooaja peaeesmärk.

„Hooaja eel püüdsime kokku panna meeskonda, kellega tulla Eesti meistriks. Meie vahetusmeeste pink pole nii pikk ega noorte tase veel nii kõrge, et suudaksime kõikides mängudes olla vormis ja aina võita, nagu 2005.-2006. aastal, kui võitsime Eesti meistri- ja karikavõistlused ning Balti liiga. Tänavu Balti Liiga võitu eesmärgiks ei seadnud,“ rääkis ta.

Eesti meistritiitli võitmine õnnestus peatreeneri sõnul tänu heale ettevalmistusele ja kõvale tööle: „Alustasime treeninguid juba juulis, nii et hooaeg venis ligi 11 kuu pikkuseks. Kuigi hooaja teisel poolel tekkisid suured majandusraskused, annan meestele au, et suutsid lõpuni pingutada ja treenida kui täisprofid.“

Nüüd võetakse aeg maha, vaadatakse, milline meeskond on võimalik järgmiseks ho­o­­ajaks kokku saada – kui palju praegustest mängijatest suudab leida välisklubisid, kui pal­jud ja millistel tingimustel on nõus jätkama HC Kehra ridades. Palju sõltub sellest, milliseid tingimusi suudab koduklubi mängijatele pakkuda. Kui eelmistel aastatel on käsipalliklubi saanud olulist toetust Anija valla eelarvest, siis sel aastal toetab vald vaid noortesporti, mitte esindusmeeskonda.

„Meil on väga hea kodusaal, suurepärased treeningutingimused, nüüd on kõige tähtsam küsimus, kuidas suudame mängijaid motiveerida iga päev treenima.  Seda süsteemi on ligi kakskümmend aastat üles ehitatud, tuleb edasi tegutseda. Kui praegune meeskond jätkab amatööridena, langeb meie tase oluliselt,“ märkis peatreener.

Eelmine artikkelVargus Kehra linnas
Järgmine artikkelVihasoo teaduspäevale kogunes saalitäis rahvast