Kiiu lasteaia direktor JUTA KOPPEL sai tööruumi Kuusalu vallamajja

5368

Direktor hakkab komplekteerima uue lasteaia sisustust ja personali.

JUTA KOPPEL kiidab, et Kiiu lasteaed ehitatakse avar, majas on hingamisruumi.

Alates möödunud nädalast on Kiiu lasteaia direktoriks valitud Juta Koppel ametis, tema kabinet asub Kiiu mõisas, vallamaja teisel korrusel.

Ta on Kuusalus elanud kuus aastat, viimased kümme aastat juhtinud Tallinnas Liivalaia lasteaeda. Kiiu lasteaia direktoriks kandideeris soovist saada töökoht kodule lähemale.

Juta Koppel ütleb, et on Kiiu lasteaia ehitamisega seonduvat jälginud mitu aastat, alates arhitektuurikonkursist, kui esitatud tööd pandi avalikkusele hindamiseks: „Võitnud projekt, mida praegu ehitatakse, meeldib mulle väga. Kiidan valikut, on avarust ja hingamisruumi. Muinasjututuba tuleb sinna ja muusikatuba, kõigis lasteaedades selliseid pole. Hea oleks, kui saaks lasteaeda tööle võtta ka eraldi kunstiõpetaja, Harku ja Viimsi valla lasteaedades näiteks on.“

Ta tõdeb, et oleks ka Kiiu lasteaia nurgakivi panekul osalenud, aga tööülesannete tõttu ei saanud: „Mõte on kogu aeg peas olnud, et kui Kiius lasteaed valmib, võiks saada sinna tööle.“

Juta Koppel on pärit Muhu saarelt, keskkooli lõpetas 1979. aastal Orisaares. Õppis lasteaiakasvatajaks ning 1981. aastast kutsuti Orisaare kooli algklassi õpetajaks. Oma kodukeskkoolis töötas paarkümmend aastat, töö kõrvalt jätkas õpinguid, sai Tallinna Ülikooli klassiõpetaja diplomi. Kui mõlemad pojad keskkooli lõpetasid ja Tallinna õppima läksid, kolis ka tema pealinna. Enne Liivalaia lasteaeda tööleasumist oli Viimsi vallas Püünsi lasteaia õppealajuhataja.

Ta sõnab, et ise ei ole seni päris uut lasteaeda algusest peale käivitanud, kuid on probleemideringiga kokku puutunud: „Viimsi vallas oli lasteaedade peadirektor, lasteaedade õppealajuhatajatega käisime tema juures kord nädalas koos, arutasime tööasjad läbi. Samal ajal oli Pargi lasteaia käivitamine, olin küsimustega kursis. Kui mu hea tuttav sai Randvere uue lasteaia direktoriks, aitasin samuti kaasa mõelda, et mida ja kuidas teha.“

Esimesel töönädalal tutvus Kiiu lasteaia vastne direktor koos abivallavanem Tõnu Ammussaare ja vallaarhitekt Tiina Skolimowskiga lasteaiahoonesse kavandatavate turvasüsteemidega, uuris sisustusega seonduvat. Edaspidi hakkab ka tema osalema iganädalastel ehitusnõupidamistel.

Mitu rühma uude lasteaeda tuleb, selgub maikuus – siis vaadatakse üle, kui paljud lapsevanemad soovivad lapse panna Kiiu lasteaeda.
Töötajate valimiseks korraldatakse peagi konkurss. Kuusalu vallamajja on viimastel kuudel sageli helistatud ja uuritud, kuidas lasteaeda tööle saab.

Eelmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi
Järgmine artikkelKuusalu pastoraadi taastamise annetuste kohta info.