Kiiu jalgtee äärde mälestuspink ARNOLD VUNGILE

816

Kuusalu kolhoosi endistelt töötajatelt hakatakse koguma pingi jaoks raha.

Kuusalu kolhoosi aastaid juhtinud Arnold Vunk (27. november 1922-11. veebruar 1992) oleks tänavu sügisel saanud 90aastaseks. Selleks puhuks plaanivad kolhoosi kunagised töötajad panna Kiiu-Kuusalu vastvalmiva jalg- ja rattatee äärde temanimelise pingi, millele lisatakse plaat nime ning olulisemate aastaarvudega. Pink läheb maksma 300-400 eurot.

Annetuste kogumist korraldab kolhoosi endine peazootehnik Rein Kippar: „Pingi idee pakkus vallavanem Urmas Kirtsi, kes oli kolhoosis peaveterinaararst. Võtsime omaaegsete kolleegidega sellest kinni, just olime arutanud, et tähistasime viis aastat tagasi Arnold Vungi 85. sünniaastapäeva ja sama teeks ka nüüd. Tookord käisime tema haual, pärast istusime koos ta kodus, meenutasime kolhoosiaegu ning tublit esimeest, kelle elutöö tulemusena on Kiiu ja selle ümbrus välja ehitatud. Mõtlesime sel sügisel kokkusaamist korrata. Nimelise pingi panek sobiks väga hästi, oleks esimehe mälestuse väärikas jäädvustamine.“     

Arnold Vunk juhtis Kuusalu kolhoosi aastatel 1952-1989. Töökaaslased meenutavad teda kui tasakaalukat ja heatahtlikku meest, kelle eestvedamisel oli kolhoos Eestis edukamate seas, töötajad said korralikku palka.

Vallavanem Urmas Kirtsi kommenteerib, et tuleval pühapäeval pidulikult avatava kergliiklustee ääres võiks olla piisavalt pinke: „Mõned pingid paigaldab vald. Sündis mõte, et miks ei võiks anda vallarahvale võimaluse aastate jooksul pinke juurde panna –  teha korjandusi või osta pink austamaks neid, kelle mälestust soovitakse jäädvustada. Pinkidele lisatakse nimeplaadid. Praegu tegeletakse vallamajas sobiva pingivariandi väljavalimisega.“

Korjanduskarp Arnold Vungi nimelise pingi toetamiseks on vallamajas. Annetuse saab üle kanda ka vallavalitsuse pangakontole 1120050586, märksõna on „pink“.

Eelmine artikkelVargus Suurpea küla majas
Järgmine artikkelKiiu-Kuusalu kõnnitee avamisel kõlas: „Nüüd on turvalisem.“