Aruküla lasteaia õpetajad said hea käekirja saadiku tiitli

1574

Hea käekirja saadiku tiitel omistati Aruküla lasteaia Rukkilill õpetajatele PIIA OTTOLE, AINO SUURSAARELE, ANU HEINLOOLE ja JAANA GUTMAN-AAVIKULE.

Rahvusvaheline kirjutamis­ekspert dr Christian Marquardt valis Eesti õpetajate ja lasteaiaõpetajate seast välja hea käekirja saadikud, kes saavad tänutäheks oma kogemuste jagamise eest ergonoomiliste kirjutusvahendite komplekti ja hea käekirja saadiku tunnistuse.

62-leheküljelise trükise „Kuidas õppida kirjutama?“ koos CD-ga said kõik õpetajad ja lasteaiaõpetajad, kes osalesid sügisel konverentsil „Käekirja anatoomia ehk kuidas sünnib käekiri“.

Aruküla lasteaiast Rukkilill külastasid konverentsi juhataja asetäitja õppe-kasvatustöö alal Piia Otti ning logopeed Pille Tina-Kuusik. Kandideerimaks hea käekirja saadiku tiitlile andsid õpetajad tagasisidet konverentsil jagatud õppematerjalide kasutamise kohta.

„„Kuidas õppida kirjutama?“ on selle valdkonna uusim õpetajatele mõeldud abimaterjal laste kirjutama õpetamiseks. Firma Stabilo on sellesse õppematerjali koostöös teadlastega panustanud kõik oma teadmised ja on väga huvitatud õpetajate tagasisidest, kuidas nende juhiste ja harjutuste abil õnnestub aidata lapsi sujuva käekirja saavutamisel. Stabilo palus õpetajatel kirjeldada oma kogemusi õppematerjali kasutamisel ning õpetajad saatsid näidiseid laste harjutamisest ja edasiminekust,“ rääkis kirjutamisekspert Christian Marquardt.

Aruküla lasteaia Rukkilill juhataja asetäitja õppe-kasvatustöö alal Piia Otti: „Käisime sügisel koos lasteaia logopeediga konverentsil, kus tutvustati käekirja kujunemise ja õpetamise põhimõtteid. Esinesid Eesti tunnustatud käekirjaekspert Pilvi Kula ning välismaa ekspert Christian Marquardt. Seal jagati ka materjale, mis aitavad kuni 5aastaste lastega teha käekirjaharjutusi. Hiljem saadeti e-kirjaga üleskutse, kus kuulutati välja, et õpetajad võiksid  vastava küsimustiku täitmisega saata harjutamise kohta tagasisidet ja seda meie õpetajad ka tegid.“

Hea käekirja saadiku tiitli said Harjumaalt kokku 12 õpetajat: peale Aruküla laste­aia Rukkilill õpetajate veel Raili Kann Ruila põhikoolist, Eeva Laul Tallinna 32. keskkoolist, Lilit Vuntus Tallinna Laagna lasteaiast-põhikoolist, Külli Kaasik Kiili gümnaasiumist, Jane Noor Tallinna Rõõmupesa lasteaiast, Mari Tammur Ristiku põhikoolist, Natali Hanni Harku laste­aiast, Tiina Ojasson-Võsa Laulasmaa koolist.

Eelmine artikkelPäästeti koer
Järgmine artikkelAruküla koolihoonega tutvus pidulikul avamisel üle 700 inimese