Kehrast sai nädalavahetusel lumepealinn

945

Uudistes teatati pühapäeval, et Eestis mõõdeti kõige paksem lumekiht Kehras.

Möödunud nädala lõpul algas Eestis lumesadu. Eesti mitme meediakanali  ja -väljaande andmetel oli pühapäeva hommikul kõige rohkem lund Kehra ümbruses, kus lumikatte paksus ulatus 8 sentimeetrini.

Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev, kelle ettevõte TÜ Alvar MÜ lükkab lund Kaunissaare, Pikva, Alavere ja Voose kandis, ütles esmaspäeval, et lumesadu oli kurioosne. Kui Kehras ja Alaveres sadas maha paks lumekate, siis esmaspäeva hommikul, kui traktor läks Voosele lund lükkama, oli seal maha tulnud ainult paari sentimeetrine kiht.

„Kui harilikult saab just valla Kõrvemaa pool suurema osa lumest, siis seekord on vastupidi. Kehra pool sajab aina juurde. Kohati on paarikümne sentimeetri kõrgused hanged,“ lausus Jaanus Kalev.

Anija abivallavanema Urmo Sitsi sõnul läks lumelükkamise algus esmaspäeval tõrgeteta: „Minuni ei ole päeva jooksul jõudnud infot, et kusagil oleks probleeme. Lükkajad tegutsevad ja nuriseda ei saa. Lund sajab järjest juurde, kuid sellest praegu on ikka rohkem rõõmu. Suurem probleem on libedus, teedel on jääkiht ning seetõttu on nii jalakäijate kui autojuhtide normaalne liiklus häiritud.“

Kuusalu valla majandusteenistuse juht Kalev Kulpson sõnas, et Kehra lumerekordist räägiti ilmselt ametliku mõõtmistulemuste põhjal, kuid Kuusalu vallas Kosu külas oli nädalavahetusel 10 sentimeetrit lund. Esmaspäeva hommikuks sadas seal maha 22 sentimeetri paksune lumekiht.

„Just Kuusalu valla lõunapoolsem osa ehk keskpolügooni ja Kõrvemaa kandis oli suurem lumesadu, mere pool oli lund palju vähem. Aga ka Kolgakülas tuli põhiteed lahti lükata,“ rääkis ta.

Raasiku vallamajanduse juht Andres Õunap ütles, et lund sadas ühtlaselt ja lumelükkamiseks oldi valmis.

Eelmine artikkelEKSPERIMENT: kõige keerulisem on protokolli leida Anija valla kodulehelt
Järgmine artikkelHarjumaa ÜTK muudab avalike bussiliinide tsoone ja tõstab piletihinda