Kuusalu keskkooli jääb kaks õppesuunda

804

Seadus ei nõua enam gümnaasiumides kohustuslikku 3 õppesuunda.

Kuusalu keskkooli gümnaasiumi­osa jätkab vastavalt õppenõukogu otsusele järgmisest õppeaastast kahe õppesuunaga: loodus- ja reaalainete ning sotsiaal- ja humanitaarainete suunad.

Direktor Vello Sats selgitab, et sellise võimaluse annab 2013. aastal jõustunud põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, kus kolme õppesuuna nõuet enam pole: „Sel kevadel lõpetab 12. klass, kes on kolme aasta jooksul kohustuslike õppesuundade süsteemi läbi teinud. Kolmanda, praktilise suuna, õpilasi on selles vaid paar. Õppenõukogu otsustas, et päris ära me õppesuundi ei kaota, jätkame reaal- ja humanitaarainete suundadega. Seda enam, et 2014. aastast rahastab riik gümnaasiumi ja põhikooli õpetajate töötasu eraldi. Põhikooli on meil tänavu lõpetamas 35 õpilast, avada saab ilmselt ühe 10. klassi. Sel õppeaastal on Kuusalu koolis 10. a ja b klass, gümnaasiumiosas on kokku 93 õpilast.“

Vello Sats lisas, et kohustuslikke kursuseid jääb gümnaasiumiõpilastele kolme aasta peale 63, pluss kummalgi õppesuunal 20 kursust ja vähemalt 13 kursust õpilase enda valikul. Valikkursuseid pakub kool kokku 52, kuid vastavalt seadusele saab valikkursust avada juhul, kui seda soovivad vähemalt 12 õpilast. Senise praktilise õppesuuna profiilkursused on valikainete seas.

Eelmine artikkelEKSPERIMENT: kõige keerulisem on protokolli leida Anija valla kodulehelt
Järgmine artikkelHarjumaa ÜTK muudab avalike bussiliinide tsoone ja tõstab piletihinda