Kehras tehakse mopeedide ülevaatust

966

Kolmapäeval, 30. mail teeb maanteeamet Kehras mopeedide registreerimiseelset ülevaatust.

 

Eelmise aasta 1. juulist on liikluses osalevate mopeedide registreerimine liiklusregistris kohustuslik. Üleminekuaeg oli üks aasta, mopeedid peavad olema registreeritud tänavu 1. juuliks.

Maanteeameti direktori asetäitja Aavo Sau ütles, et enne mopeedi registreerimist tuleb see ette näidata liiklusregistri büroo töötajatele. Maanteeameti liiklusregistri büroo töötajad teevad mais-juunis ülevaatusi suuremates keskustes. Harjumaal on need plaanis neljas kohas – 30. mail Kehras, Paldiskis ja Vasalemmas ning 6. juunil Kosel, läbirääkimised käivad ka Loksa osas.

Kehras on ülevaatus Kreutzwaldi tänav 4 ehk väikese koolimaja õues garaažide juures ning kestab kella 13-19.

„Ülevaatusele toodud mopeed peab olema sõidukõlbulik, mitte iseehitatud, vaid ikkagi tehase toodang. Mõõdame kohapeal üle, teeme pildid, koostame akti. Siis ei pea enam mopeediga minema büroosse, vaid seal lihtsalt registreerime,“ rääkis Aavo Sau.

Kuni juuni lõpuni saab mopeede registreerida lihtsustatud korras. See tähendab, et ei nõuta sõiduki seaduslikku omandamist tõendavaid dokumente, mopeed registreeritakse omaniku kirjaliku kinnituse alusel. Enne registreerimiseelset ülevaatust tuleb maksta riigilõiv ning võtta kaasa maksetõend.

Ülevaatuseks võib mopeedi esitada alaealine, kuid registreerimistoimingut saab taotleda täiskasvanu. Registreerima minnes tuleb kaasa võtta mopeediga seonduvad dokumendid.

Mopeedideks loetakse kahe- või kolmerattalist mootorsõidukit, mille kiirus on 25-45 kilomeetri tunnis ja töömaht on kuni 50 sm³, suurim kasulik võimsus ei ületa 4kW või suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral on 0,25-4 kW. Mopeedid on ka samadele tingimustele vastavad neljarattalised sõidukid, mille tühimass on kuni 350 kg.

Täpsem info maanteeameti koduleheküljel http://www.mnt.ee/index.php?id=17839