Kehras staadioni juurde tehakse rannakäsipalliväljakud

1842
Üle-eelmisel nädalal toodi Kiiu Soone liivakarjäärist Kehra rannaväljakutele ligi 550 tonni liiva. Foto Kaupo Liiva

Pinnas on kooritud, liiv maha laotatud, väljakute rajamine jätkub kevadel.

Möödunud suvel andis Anija vallavalitsus Kehra Käsipalliklubile nõusoleku ehitada Kehra staadionialale kaks rannakäsipalliväljakut. Liivakattega käsipalliväljakute ehitamine on ette nähtud ka Kehra staadioni ja puhkeala detailplaneeringus.
„Nende rajamiseks tuli initsiatiiv käsipalliklubilt, aga ka kohalikelt aktiivsetelt ettevõtjatelt. Saime varasuvel kokku, kohal oli ka vallavalitsuse esindaja Urmo Sitsi, arutasime läbi väljakute tegemise võimalused ning kuhu need täpselt tulevad,“  rääkis käsipalliväljakute rajamise eestvedaja Indrek Lillsoo.
Rannakäsipallis peetakse mitmeetapilisi Eesti meistrivõistlusi. Kehra Käsipalliklubi korraldatud võistlused on seni toimunud Valkla rannas. Kuigi Kehra esindusmeeskond pole Indrek Lillsoo sõnul rannakäsipallivõistlustesse väga palju panustanud, sest need toimuvad enamasti sel ajal, kui meeskonnal on suvepuhkus, siis noorte võistkonnad on neis aktiivselt osalenud: „Noored on Kehras seni treeninud-mänginud liivavõrkpalliväljakutel, kuid need on  mõõtmetelt väiksemad kui rannakäsipalliväljakud, peale selle on võrkpallurite ja käsipallurite treeningute ajad osaliselt kattunud. Käsipalli liivaväljakutel saab edukalt mängida ka rannajalgpalli.“
Rannakäsipalliväljakud tehakse staadioni kõrvale, jõe äärde võrkpalliväljakute taha 900 ruutmeetri suurusele alale. Vastavalt reeglitele peab täismõõtmetes rannakäsipalliväljaku suurus olema 27×12 meetrit. Ettevalmistustööd väljakute rajamiseks algasid suvel. Anija vallavalitsuse kaudu kirjutati projekt ning siseministeeriumist saadi käsipalliväljakute tegemise jaoks 5000 eurot toetust.
Paar nädalat tagasi kooriti traktoriga pinnas ning üle-eelmisel nädalal toodi kohale liiv.
„Saatsime suve algul liiva müügiga tegelevale osaühingule Kiiu Soon taotluse, küsisime neilt toetust ja hinnapakkumist. Ettevõte tuli meile lausa nii palju vastu, et andis kogu liiva tasuta, ise pidime organiseerima vaid transpordi,“ ütles Indrek Lillsoo.
Ta lisas, et liiva vedu ja laiali laotamine ajastati oktoobri teises pooles neile päevadele, mil õues olid miinuskraadid: „Kui külma­kraade poleks tulnud, ei olekski saanud sügisel liiva peale tuua või oleks see ala muutunud väga-väga poriseks. Aga ajastus oli hea ning saime selle töö ideaalselt ära teha.“
Kokku toodi Kiiu Soonest umbes 550 tonni ehk üle 35 autokoormatäie liiva. Selle ajas laiali ja tasandas sama ettevõte, kes tegi ka eeltööd pinnase ettevalmistamisel – kohalik firma OÜ Katkera. Indrek Lillsoo kiitis, et Katkera töömehed tegid sponsorluse korras ka palju lisatöid.
Selleks aastaks on töö käsipalliväljakute rajamisel lõppenud, jätkatakse kevadel. Siis on vaja paigaldada väravad ja piirdevõrk jõepoolsesse külge ning teha platsi ümber korrastustöid. Käsipalliväljakud avatakse kevadel.
„Mõtleme veel, kas teeme siis seal mõne sõumängu või lihtsalt piduliku sündmuse,“ lausus Indrek Lillsoo.

Eelmine artikkelKuusalu vallavanem vastas kahele arupärimisele
Järgmine artikkelMaccabi Kehra Anija vald võistleb saalijalgpalli II liigas