Ukraina põgenikud Ida-Harjus

29

Anija valda on esmaspäeva, 21. märtsi seisuga jõudnud Ukrainast umbes 250 sõjapõgenikku, neist ligi 200 on Nelijärve puhkekeskuses, 50-60 Kehras, üks pere ka Alaveres. Kehra koolis on nendest peredest 15 õpilast, lasteaedadesse põgenike lapsi veel viidud pole.

Kuusalu vallas on nüüd kokku 15 sõjapõgenikku, lisaks varasemalt saabunud peredele tuli juurde üks pere. Selle pere lapsed läksid kooli ja lasteaeda Loksale.

Kuusalu Ettevõtjate Liidu (KuEL) juhatuse koosolekul oli ühe aruteluteemana päevakorras võimalikud töökohad põgenikele. KuELi juht Argo Saul ütles, et Nordic Houses, Balti Spoon, Weerec ja veel mõned ettevõtted on valmis ukrainlasi tööle võtma ning pakkuma vajadusel ka võimalust töötada osalise tööajaga. „Tegin KuELi nimel Kuusalu vallajuhtidele kirjaliku ettepaneku kutsuda lähiajal kokku vallavalitsuse, volikogu esindajate ning KuELi juhatuse ja aktiivsemate liikmete ümarlaud. Ootame tagasisidet. Üks aruteluteema oleks kindlasti sõda Ukrainas ja sõjapõgenikud Kuusalus.“

Raasiku vallas oli nädala alguseks peavarju leidnud 20 sõjapõgenikku. Kõik nad on majutatud erapindadele, omavalitsusel vallavanema Raul Siemi sõnul majutusvõimalusi ei ole. Valla koolidesse-lasteaedadesse sõjapõgenike lapsi ei ole viidud, ühe lapse jaoks on uuritud lasteaiakoha võimalust, vabu lasteaiakohti on vallal pakkuda Pikaveres.

Loksa linnas oli esmaspäevaks üle 40 sõjapõgeniku. Nädalaga tuli juurde kolm peret, kes leidsid endale ise korterid. Esmaspäeva seisuga õpivad Loksa gümnaasiumis kokku 12 ja lasteaias käivad 10 Ukrainast sõja eest põgenenud last.

Abilinnapea Hilleri Treisalt rääkis, et paljud põgenikud on veel tulekul: „Kohalikud elanikud ootavad oma sugulasi ja tuttavaid, sest kui oleme uurinud vabade korterite kohta, on öeldud, et sinna tullakse, põgenikud on teel.“

Ta tõdes, et töökohti on Loksal põgenikele vähe pakkuda.

Eelmine artikkelAla­ve­re las­teaed sai 55
Järgmine artikkelAeg­vii­du, Keh­ra ja Kuu­sa­lu KAH-met­sa­de ma­jan­da­mis­ka­vad