Kehras lõhuti punaarmee mälestussammas

1112

Mälestusmärk tõs­teti püsti lau­päeva pärastlõunal.
Ööl vastu laupäeva lõhkusid vandaalid Kehra pargis asuva mälestusmärgi.

Mälestusmärgi juures asunud kivi oli ümber lükatud, sealsed lillekastid tühjaks tehtud, lilled laiali loobitud, mälestussammast ümbritsenud kett osaliselt maha tõmmatud.

Anija konstaablijaoskonna vanemkonstaabel Kalev Toomingas ütles Sõnumitoojale, et politseile teatasid juhtunust kohalikud inimesed, politsei käis laupäeva hommikul kohapeal ning alustatud on kriminaalmenetlus.

„Mina arvan, et tegemist on lihtsalt huligaansuse, mitte poliitilistel ajenditel tehtud vandalismiga,“ oletas ta.

Kui lõhkumisel oleksid poliitilised motiivid, oleks seda politseiniku arvates tehtud nn pronksöö aastapäeval 27. aprillil, 1. või 9. mail.

Pärast Anija mõisas toimunud talguid käisid osa talgulisi, Anija vallavanem Jüri Lillsoo, abivallavanem Valeri Jõgioja, väärteomenetleja Sergei Dõmša ning kohalikud elanikud ja tõstsid samba taas püsti.

Suures Isamaasõjas langenute mälestuskoht Kehras on vandaalide ohvriks langenud ka varem. Ka 2004. aasta sügisel oli ühel ööl sammas ümber lükatud. Siis algatas politsei väärteomenetluse, sammas tõsteti oma kohale tagasi kraana abil.

„Kuna nüüd on sammast ka lõhutud, algatati kriminaalasi. Praegu meil kahtlusaluseid ei ole. Küll aga ootab politsei igasugust infot, mis aitaks vandaale tabada,“ ütles Kalev Toomingas.

Eelmine artikkelBensiinijaama rööv
Järgmine artikkelHarju pensionärid pidasid Kolgakülas kevadpidu