Kirbuturud koguvad populaarsust

2837

IGNA SAARE (vasakul) tõi Raasiku kirbuturule oma laste väikeseksjäänud riideid.
Laupäeval, 16. mail oli kirbuturg Raasiku rahvamaja juures, osana perepäevast.

Järgmise nädala laupäeval, 30. mail on kirbuturg Leesi rahvamaja juures. Räägitud on ka kirbuturu korraldamisest Kuusalus. Anija valla külade interneti kodulehel on soovitud kirbuturgu kodukandipäeva ürituste raames.

Raasiku rahvamaja juhataja Margit Eeriku sõnul andsid idee esmakordselt toimunud kirbuturuks noored emad, kes arvasid, et vastastikku lasteasju müües-vahetades saab üksteist aidata.

Angela Mooste koos poja Johannesega müüs poegadele väikeseks jäänud riideid ja jalanõusid.

„Lapsed on riietest välja kasvanud. Olen neid sõbrannadele ja sugulastele jaganud, kuid osa on ikka veel alles. Tallinnas tegutsevad küll uuskasutuskeskused, kuid miks mitte teha selliseid turge ka kodukandis. Kuigi see on üsna suur töö – meie sorteerisime õhtul kaks tundi asju, mida siia tuua, aga koju sai ruumi juurde. Hinnad panime odavad, üle 50 krooni pole peaaegu midagi, eesmärk pole suurt raha teenida,“ rääkis Angela Mooste.

Ta ütles, et kes vaatama on tulnud, on ka ostnud, kuid üldiselt on huvilisi  vähe: „Ruttu osteti ära jalgratas, hästi lähevad ka jalanõud ja T-särgid. Tegin ise kõrvaltmüüjaga kaupa, ostsin kampsuni.“

Ka 11-aastane Elis Loos müüs enda  rõivaid, mis enam selga ei mahu.  Igna Saare kauples peamiselt väikelaste riietega. Ta  tõdes, põhiliselt otsitakse riideid suurematele lastele.

„Rahvast on vähe, kuigi siit saaks tunduvalt odavamalt kui poest,“ märkis ta.

Ka Irina Turro müüs peamiselt beebitarbeid: „Ostjaid on vähe, reklaam oli kesine. Mina sain turust teada laste­aiast. Kui info liiguks, oleks ehk huvilisi rohkem.“

Margit Eerik kinnitas, et plaan on hakata nn sulle-mulle turgu korraldama regulaarselt. Turul käinud inimesed arvasid, et edaspidi võiks pakutava kraami sortimenti laiendada, proovida korraldada  vanakraamiturgu.

Kohvikuga lastelaagrile 1233 krooni
Perepäeva korraldas rahvamaja. Kui emad kauplesid kirbuturul, olid lastele sportlikud män­gud, onu Raivo joonistas ja jutustas muinasjuttu, kunstikeldris oli töötuba.

Kohvikus müüsid kohalikud tüdrukud omavalmistatud küp­setisi. Koos  nendega koh­vikut pidanud Jaanika Toome selgitas, et kohviku müügitulu läheb laagri korraldamiseks. 26.-30. juunini on Salmistul rahvusvaheline lastelaager, kus osalevad 10 last Raasiku vallast ja 10 Helsingist. Laagri läbiviimist toetavad vallavalitsus ja rahvamaja, kuid osa rahast oli veel puudu. Perepäeva lõpuks oli see olemas, kohvikupidamisega teeniti 1233 krooni.

Rahvamaja kõrvale parki istutati kuusk. Margit Eerik rääkis, et eelmine kuusk istutati samasse kohta mullu advendiajal, kuid tuul lõhkus selle ära: „Siis andsime lubaduse, et suvel istutame uue kuuse, mida hakkame tulevikus jõulude ajal ehtima.“

Eelmine artikkelBensiinijaama rööv
Järgmine artikkelHarju pensionärid pidasid Kolgakülas kevadpidu