Kehras lõhkusid vandaalid bussi

1051

Kahju ulatub tuhandetesse eurodesse.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva, 22. maid kella ühe ja kolme vahel  purustasid vandaalid Kehra spordikeskuse kõrval parklas seisva bussi. Täitsamehe Bussid OÜ-le kuuluv liiklusvahend sõidab Anija valla siseliinidel ja veab peamiselt õpilasi. Arvatavasti oli see tol ööl ainuke parklas seisev transpordivahend.
Suur reisibuss oli täielikult rüüstatud –  lõhutud aknad ja armatuurlaud. Sõidukisse oli ka sisse murtud.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi teatas, et kahju suurust täpselt hinnata on raske, aga kindlasti ulatub see tuhandetesse eurodesse, võib-olla koguni üle 10 000 euro: „Juba üks tagaklaas maksab 1000 euro ringis.“

Varem selliseid vandaalsusi sõidukitega Kehras toime pandud ei ole, küll aga vandaalitseti mõned nädalad tagasi aadressil Keskuse tänav 3, kus asub ajalooline rehehoone, mille lammutamine praegu pooleli on. Purustatud oli hoonet ümbritsev aed ja lõhutud ust.

„Siin on selgelt tegemist sama käekirjaga. Kindlasti ei tehtud seda üksi. Lõhuti samuti laupäeval vastu pühapäeva. Kuna midagi varastatud ei ole, siis on mõnel mehepojal, kel jõudu üle jääb, soov lihtsalt lõhkuda,“ sõnas Urmo Sitsi.

Anija vallavalitus paigaldas hiljaaegu Kehrasse videovalve. Nüüd on plaanis järelvalvele veelgi rohkem rõhku panna. Huligaanide tabamisel oodatakse abi inimestelt, kes võisid juhtunut pealt näha.

Urmo Sitsi: „Sel kellaajal liikus väljas inimesi. Samuti on seal kõrval kaks elumaja. Kindlasti oli neid, kes midagi nägid või kuulsid. Loodame politsei, aga ka oma valla kodanike abile, et kurjategijad kätte saada, et sellist asja enam ei juhtuks. Oleme tänulikud igasuguse info eest.“

Täitsamehe Bussid OÜ täidab oma kohustust edasi ja rüüstatud sõiduki asemel sõidab praegu asendusbuss.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena