Kehras Kose maantee ääres kasvavad kuused plaanitakse maha võtta

1585

Kehras väikese koolimaja, vallamaja ja mänguväljaku ning Kose maantee vahel kasvavad kuused on muutunud liiklusohtlikuks.

Maanteeamet tegi Anija vallavalitsusele ettepaneku Kehra linnas Kose maantee ääres liiklusnähtavust piiravad kuused maha võtta ja istutada asemele madalamad puud ning enam mitte nii suures ulatuses kui seni.
„OÜ ÜLE alltöövõtjad käisid kohapeal ning ütlesid, et peame puudest vabastama viis meetrit teekoridori. See tähendab, et Kose maantee kuuskede puhul tuleb teepoolsed oksad ära lõigata ehk sisuliselt puude üks külg maha võtta,“ ütles abivallavanem Urmo Sitsi.
Liiklusohtlikud kuused on Kose maantee ääres alates Konsumi poe nurgast kuni vallamaja vastas asuva mänguväljaku lõpuni. Kõige ohtlikum koht on abivallavanema sõnul  Mõisa tänava ja Kose maantee ristumiskoht, kuna sealt käivad sageli lapsed üle tee: „Sinna on plaanis teha laia künnisega ülekäik ning seetõttu tuleb osa puid igal juhul maha võtta.“
Vallavalitsus on arvamusel, et kõik Kose maantee ääres kasvavad umbes 50aastased kuused tuleks maha võtta, asendada uute puude ja hekiga. Kunagi hekiks mõeldud kuused on istutatud   tihedalt. Aja jooksul on osa puid kuivanud ja seetõttu maha raiutud, osa kasvanud lihtsalt risti-rästi.
„Kui hakata veel oksi kärpima, muutuvad kuused veelgi inetumaks,“ märkis vallavanem Arvi Karotam.
Urmo Sitsi lisas: „Kui teha  hekki  hõredamaks, leiab tuul üsna ruttu kehvemas olukorras kuused üles ja hakkab neid ise langetama.“
Vallavanema sõnul hakatakse Kose maanteed lähiaastail nagunii rekonstrueerima, seega tuleb kuuskede saatus igal juhul lähiajal ära otsustada: „Vaade pargile ja vallamajale võiks olla avatum, laste mänguväljaku ja maantee vahele sobiks korralik hekk. Kehra linna peatänavat võiksid tulevikus kaunistada õitsvad puud,  muudaks  linnaruumi kaunimaks ja kaasaegsemaks,“ arvas ta.
Enne, kui hakatakse otsustama, kas kuused koos kändudega välja juurida, kavatseb vallavalitsus küsida nõu asjatundjatelt-dendroloogidelt ning teha selgeks, millised puud-põõsad sobiks sinna asemele istutada. „Tahame otsuse teha veel sel kevadel,“ sõnas vallavanem.

Eelmine artikkelOSVALD KELDER – kuidas töömehest sai lammutusfirma juht
Järgmine artikkelRaasiku valla sõidutoetustest