Kehras ja Kuusalus tähistati südamenädalat

984

Eestis 20. korda tähistatud südamenädalast võtsid teist aastat osa ka Kuusalu ja Anija valla spordikeskus.

Kuusalu spordikeskuses tähistati pühapäeval, 15. aprillil rahvusvahelise südamenädala algust tasuta treeningpäevaga. Tänavuse ettevõtmise moto oli „Südamlikud treeningud südamest südamesse“.  Kolme külalistreeneri käe all viidi läbi neli erinevat treeningut – kaks tantsulist zumbatundi ning ujulas „vesijooks“ ja „veealune jõusaal“.

Spordikeskuse juhataja Kadri Idavainu sõnul osales treeningutes kokku üle 60 inimese ning neilt kuuldud tagasiside oli väga positiivne: „Eriti kiideti Marek Tihhonovi zumbatunnist saadud emotsionaalset laengut ja Tiina Mölli niinimetatud veealust jõusaali, mis oli uudne ja huvitav.“

Anija valla spordikeskuses kestsid südamenädalaga seotud ettevõtmised kogu möödunud nädala. Esmaspäevast reedeni olid spordihoones erinevad treeningud – in pilates, pilates, shin-do võimlemine, aeroobika ja jooga. Pühapäeval, 22. aprillil osaleti üle-eestilisel liikumispäeval „Sinu sammud loevad“.
Selle raames olid hommikul toitumisloeng ja füsioterapeudi treening, pärastlõunal said huvilised kaasa teha 5kilomeetrisel kepikõnnil ja lihtsalt kõndimisel.
Tervisekeskuses võis lasta mõõta oma vererõhku ja veresuhkrut.

Südamenädala korraldaja Helina Lillsoo spordikeskusest rääkis, et ettevõtmistes lõi kaasa kokku 106 inimest, neist 86 olid tööealised: „Kuna spordisaalis olid pidevalt treeningud, ei saanud me seda kasutada, treeningud toimusid teisel korrusel käsipallitoas. Rühmades oli kümmekond inimest, oleme rahul, rohkem ei olekski mahtunud. Jelena Vorna, kes mõõtis soovijail vererõhku ja veresuhkrut, oli väga üllatunud – ta ei uskunud, et huvilisi tuleb nii palju.“

Südamenädala tegevusi rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012“. Kuusalu spordikeskus sai sellest maavalitsuse kaudu 500, Anija valla spordikeskus 390 eurot. Kokku toimusid Harjumaal südamenädala ettevõtmised seitsmes omavalitsuses.

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde