Kehras austati endisi koolijuhte

1117

Austamisõhtu korraldas MTÜ Kehra Kooli Vilistlased.

Esmaspäeva, 18. aprilli õhtul tähistati Kehra kooli aulas kahe auväärse koolijuhi Heljo Õunapuu ja Harri Ellarti juubeleid. Kokkutulnutele esinesid kooli koorid vilistlase õpetaja Epp Soo juhatusel, solistid, Kehra kunstidekooli viiuliõpilased ja nende õpetaja Kaidi Russing.

Heljo Õunapuul täitub 25. aprillil 85 eluaastat. Ta töötas Kehra koolis õppealajuhatajana aastatel 1957-1983 ning hiljem geograafiaõpetaja ja raamatukoguhoidjana. Kõik sõnavõtnud toonitasid tema tarkust ja oskust lahendada keerulisi probleeme. Õpilastele ja noorematele kolleegidele on ta olnud tõelise daami eeskuju. Tema tänukõne oli te­rav­meelne ja vaimukas.

Harri Ellartit õnnitleti 80, sünnipäeva puhul. Ta töötas Kehra kooli direktorina aastatel  1975-1994 ning lõpetas  57 aastat kestnud pedagoogitöö Raasiku põhikooli reaalainete õpetajana kolm aastat tagasi. Juubilar kõneles oma  pikast elust ja koolitööst. Kui alustas õpetajana, oli osa õpilasi sõjajärgsel ajal temast vanemad. Ta on oma silmaga näinud president Konstantin Pätsi.

Sõnavõtnutest olid paljud juubilaride õpilased või kolleegid.

Eelmine artikkelLaps oli puuharude vahel kinni
Järgmine artikkelKuusalu Tööstusparki on ruumid saanud mitu uut firmat