Viinistul sai viltida ja osta käsitööd

1462

Käsitöösalongil Teeme TeistMoodi olid Viinistul nädalavahetusel suvepäevad, osa võtsid ka kohalikud.

Pärast Viinistul 30.-31. juulini peetud suvepäevi tekkis salongil idee, et Viinistu külastused võiksid saada traditsiooniks. Jõuti sinna tänu kohalikule elanikule Ülle Tikerpalule, kes osaleb Teeme TeistMoodi tegevuses Tallinnas. Kui salong suvelaagriks kohta otsis, pakkus ta oma aeda Viinistul. Otsustatigi tulla mere äärde.

Kuna laupäev osutus vihmaseks, kolisid käsitööhuvilised rahvamajja. Tallinnast oli kohal üle 10 inimese, näputööd tuldi tegema ka Viinistult, Turbuneemest ja Loksalt.

„Ei julgenud väga reklaamida. Panin Viinistule kuulutuse ja saatsin infot suusõnaliselt laiali. Kel huvi, leiab sellised asjad ise üles. Salongi kodulehe kaudu tulid laagrisse kaks siinkandi inimest,“ jutustas Ülle Tikerpalu.

Kuigi salongis tegeletakse kõiksugu käsitööga, oli Viinistul põhitegevus viltimine.

„Esimesel päeval tegime villaloorist susse, teisel pitsviltimist – pitskangas ühendati villalooriga ja saadi huvitav materjal, millest võib mida tahes valmistada,“ rääkis ta.

Kui alguses oli plaan ainult meisterdada, otsustati enne nädalavahetust, et võetakse kaasa varasemad tööd ning pannakse üles näitus.

„Näitus ja müük läksid üle ootuste edukalt. Oldi väga hämmeldunud. Mõnel laadal istutakse terve päev, aga ükski asi ei lähe müügiks. Rahvamajast käisid läbi kohalikud inimesed  ja Viinistu külastajad, kes olid tulnud muuseumi või etendusele,“ rääkis Ülle Tikerpalu.

Nüüd on salongil Teeme TeistMoodi plaan tulla Viinistu 640. aastapäevale.

„Oldi nõus Viinistut taas külastama. Tore, kui selline üritus hakkab igal aastal toimuma. Siis saaks laiemalt reklaamida ka. Praegu ei kujutanud ette, kuidas asi välja kukub, ega kuulutanud suurelt,“ lausus Ülle Tikerpalu.

Eelmine artikkelPerila külas piiratakse juurdepääs varisemisohtlikele mõisahoonetele
Järgmine artikkelCO2 projektiga remonditakse Kuusalu, Raasiku, Anija valla ja Loksa linna 9 objekti