Kehra staadionile tuleb kunstmuruväljak

1922

Kehra staadioni rekonstrueerimist alustatakse tänavu jalgpalliväljakute ja jooksuradade uuendamisega.

Anija abivallavanema Urmo Sitsi sõnul alustatakse tänavu staadioni korrastamise esimese etapiga – rekonstrueeritakse jalgpalliväljak ning jooksurajad. Et saada profesionaalset nõu,  kohtus abivallavanem Eesti Jalgpalli Liidu infra­struktuuri juhi Targo Kaldojaga.
„Rääkisin meie plaanidest ja küsisin oskusteabe abi, kuid tema ütles, et jalgpalliliidul on infra­struktuuri arendamise programm ning selle raames on meil võimalik saada staadioni projekt tasuta,“ ütles Urmo Sitsi.
Pärast seda oli tal telefonivestlus Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlakuga, kellega arutati läbi erinevad koostöövõimalused: „Aivar Pohlak toetab meie ettevõtmist ning lubas, et staadioni projekteerimise eest vald tasuma ei pea. Jalgpalliliidul on otsesidemed kunstmuru tootvate tehastega, nende kaudu peaksime staadionimuru kätte saama võimalikult soodsa hinnaga.“
Abivallavanema sõnul on peetud arutelusid, kas valida naturaal- või kunstmuru ning kaalukauss on langenud kunstmuru kasuks. Seda soovitasid ka jalgpalliliidu asjatundjad.
„Naturaalmuru rajamine on umbes kaks ja pool korda odavam, kuid hooldamine oluliselt kallim kui kunstmuru puhul. Kunstmuru jooksva hoolduse kulu on umbes 1000 eurot aastas, naturaalse muru puhul kusagil 5000 eurot, pealegi  tuleb naturaalmuru pidevalt niita,“ rääkis Urmo Sitsi.
Hinna kõrval on teine põhiargument tema sõnul see, et kunstmuru võimaldab staadionit kasutada sisuliselt aastaringselt, kui on olemas valgustus, siis ka 24 tundi ööpäevas: „Naturaalmuru saab meie kliimas parimal juhul kasutada aasta algusest oktoobrini, kehvemal juhul poolest maist septembri keskpaigani ning ka siis muutub see väga ruttu poriseks. Seega on kunstmuruväljaku kasutusaeg aastas vähemalt kaks korda pikem. Kui arvestame, et jalgpallihooaeg algab märtsi alguses, peaks juba enne seda saama staadionil treenida. Peale selle peaksid väljas   toimuma   ka   kooli   kehalise kasvatuse tunnid esimesel ja viimasel veerandil, kus on põhirõhk kergejõustikul ja pallimängudel.“
Jalgpalliliit on lubanud aidata välja arvutada ka Kehra staadioni rekonstrueerimise hinna. Praegune hinnakalkulatsioon on tehtud kolm aastat tagasi ning siis arvestati, et staadionile tuleb naturaalmuru. Esmase eelarve põhjal läheb staadioni ja jooksuradade rekonstrueerimine maksma 755 000 eurot.
„Jalgpalliliidul on olemas võrdlusmaterjal – praegu on käimas Ida-Virumaal ühe enam-vähem analoogse jalgpallistaadioni ehitushange,“ märkis Urmo Sitsi.
Ta lisas, et Kehra staadion on plaanis korda teha valla kulul, ühtki välisrahastuse võimalust sellele praegu pole. Kui projekt olemas – selle tegemisega hoiab vald kokku hinnanguliselt umbes 20 000 eurot – saab välja kuulutada ehitushanke: „Praeguse graafiku juures võib juhtuda, et sel aastal saame valmis teha aluspinna ja mullatööd ning asfaldi ja katete panek jääb tulevaks kevadeks.“

Eelmine artikkelMARE VILLEMSOO püüab Kehras levitada kunstipisikut
Järgmine artikkelMELANI MARIA MAIBERG Kuusalust valiti Koolitantsu tuuri truppi