Kuusalu, Loksa ja Raasiku koolide remondist

772

Kõige ulatuslikumad remonditööd on tehtud Kuusalu keskkoolis ja Loksa I keskkoolis.

Mõlemad koolimajad avavad 1. septembril uueks õppeaastaks uksed pärast põhjalikku remonti.

Kuusalu keskkooli remondiks sai vald raha KOIT-kavast 7 miljonit krooni, vallaeelarvest lisatakse 2,5 miljonit krooni. Eelmisel aastal tehti majale ventilatsioonisüsteem. Sel suvel vahetati koolimaja küttesüsteem, renoveeriti keskkooliosa kahekorruselise majatiiva koridorid ning vana spordisaal. Õpilaskodu alla ehitati uus garderoob, kuhu pannakse õpilaste riiete jaoks metallkapid. Küttesüsteemid uuendas ja garderoobi ehitas AS Viskari, keskkoolitiiva remondib AS Raut.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar rääkis, ehitusfirmaga Raut saadi kokkuleppele, et ettevõte teeb oma kulul korda ka keskkooliosa kaks tualettruumi, nii alumise kui ülemise korruse oma. Raut esitas hinnapakkumise siis, kui ehitusturul olid materjalide hinnad veel kõrged. Kuna nüüdseks on materjalid odavnenud, võis ettevõte suunata kokkuhoitud summa tualettruumide remondiks.

Loksa I keskkool sai remondiks regionaalsete toetuste andmise programmist 500 000 krooni, linnaeelarvest anti omaosalusena üle 100 000 krooni. Renoveeriti vana kahekorruselise koolihoone kuus klassiruumi, sinna pandi ripplaed, tehti uued põrandad, värviti seinad. Vahetati kogu kahekorruselise maja radiaatorid ning remonditakse õpetajate tuba ja sekretäri tööruum. Kooli direktor Õnnela Tedrekin ütles, et kooli alguseks jõuab remonditud ruumid korrastada, tööd jätkuvad aga õpetajate toas. Õpetajad on ajutiselt kolinud teisele korrusele õpilasomavalitsuse klassi.

Raasiku põhikoolis remonditi fuajeed ja garderoob. Koos sisustusega kulus 260 000 krooni.         

Eelmine artikkelPolitsei palub kaasabi
Järgmine artikkelARTUR TALVIK avas Leader-raha toel rändkino