Kehra sotsiaalmaja esimene korrus on elanikke täis

1477

Kose maantee 22 asuva sotsiaalmaja vasaku tiiva remont läks maksma ligi 79 000 eurot.

Sotsiaalmaja esimese korruse paremas tiivas tehti möödunud aastal sanitaarremont ning kevadel koliti sinna kümmekond inimest endisest niinimetatud vanurite majast Kose maantee 10 ja valla sotsiaalkorteritest. Vasakus tiivas alustati detsembris kapitaalremonti.
„See on nüüd kõigi mugavustega ühiselamu,“ sõnas vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis.
Ta lisas, et vastavalt projektile tehti sotsiaalmaja vasaktiiba 7 tuba, neist kaks on invavarustusega –  on invavarustusega tualett- ja duširuum. Ülejäänud viie toa elanikel tuleb kasutada ühistualetti ja pesuruumi. Küll aga on igas toas valamu ning elanik saab sinna soovi korral teha kööginurga.
Remondi käigus ehitati ümber sotsiaalmaja vee- ja kanalisatsioonisüsteem, majas on nüüd uus soojasõlm ning saab teha sooja tarbevett. Jaanuarikuus lõppenud remont läks maksma 78 758 eurot, ehitas Ankas Ehituse Grupp. Niipea, kui ilmad lubavad, tehakse sotsiaalmaja peauksest kuni vasakul küljel asuva ukseni kaldtee ratastooliga sõitjate jaoks.
Vallavalitsuse korterikomisjon jagas uued korterid ära, üks mugavustega tuba anti lapseootel perele, teise saab ema koos puudega lapsega. Remonditud tubadesse saavad kolida ka ajutiselt sotsiaalmaja teisel korrusel elanud inimesed.
„Sotsiaalmaja esimene korrus on nüüd täiesti kasutuskõlblik, paremas tiivas tuleks veel tualettruumid korda teha, esialgu jäid need remontimata,“ ütles Viljo Leis.
Vallavalitsus ostis sotsiaalmajja pesumasina ja kuivati, hoone keldrisse tehakse üldkasutatav pesupesemisekoht. Kehra sotsiaalkeskuse koosseisus on nüüd ka sotsiaalmaja administraatori ametikoht. Sotsiaalmaja teist korrust ei ole kavas  sel   aastal   remontima   hakata.
Vallavalitsus kehtestas Kose maantee 22 sotsiaaleluruumide üürihinnad. Paremas ehk sanitaarremonditud tubades ja hoone teisel korrusel on see 50 senti/m2 , vasaku tiiva äsjaremonditud tualetita tubades 80 senti/m2 ning kahes kõigi  mugavustega toas  1,28  eurot /m2.

Eelmine artikkelNovatours andis INGRID SIMMERILE Türgi reisi võidutšeki
Järgmine artikkelVihasoo segakoor sai 30aastaseks