Vihasoo segakoor sai 30aastaseks

3326
Vihasoo segakoor: ÜLLE MÜHLBACH, RAIVO NURMSALU, EVE SAIDLA, INGRID NURMSALU, dirigent GERTA ALLEMANN, PIRET KÜTT, ESTA NURMSALU, ANDRES NAPP, JAAK PÕLDVER, TARMO AMER, MERLE KRÜSBAN, AILI RAUDLA ja KRISTA ANDRE.

Sünnipäevapeol kinnitasid lauljad, et koor jätkab kooskäimist ning uued liikmed on oodatud.

Vihasoo segakoori 12 lauljat sisenesid laupäeva õhtul rahvamaja peosaali marsilaulu saatel. Enne nende väikest juubelikontserti võttis sõna koorivanem Aili Raudla, meenutades segakoori asutajat, Vihasoo lasteaia-algkooli endist muusikaõpetajat Meelike Arulot: „Meelikeseta ei seisaks me praegu teie eest. Meil on olnud suur õnn teda tunda ja temaga koos laulda.“
Meelike Arulo mälestuseks süüdati küünal. Traditsiooniliselt käis kogu koor enne sünnipäevapidu Loksal tema kalmul ning lauldi koori esimest ülevaatusel esitatud laulu „Oh, laula ja hõiska“.
Vihasoo segakoori loodi ajal, kui Loksa kolhoos oli jõukal järjel. Majand aitas osta esinejatele rahvariided, andis vajadusel kasutusele bussi ning toetas ka muul moel. Kui kolhoos lagunes, jäi koor tegutsema Vihasoo rahvamaja juurde, katusorganisatsioon on MTÜ Vihasoo Kultuuriselts.
Tippajal oli segakooris kuni 36 lauljat, nüüdseks on jäänud alles koori süda ehk valdavalt need, kes 30 aastat tagasi olid kolhoosis noored töötajad. Enamik neist elab tänini Vihasoo külas, mis oli Loksa kolhoosi keskus.
Aili Raudla: „Kolmkümmend aastat koori – see kõlab uhkelt. Ehkki nüüd võiks panna nimeks See, Mis Vihasoo Koorist Järel On või Kolmandikkoor. Laul on ettekääne kokkusaamiseks, oleme kokku kasvanud ja kindlasti jätkame. Meie koosolemised, kontserdid, peod ja reisid on olnud toredad ning meil on jätkuvalt tore.“
Dirigent Gerta Allemann lisas, et praegused lauljad on koori tuum, teised tulevad ja lähevad: „Aga elu on selline, paljud noored tublid lauljad on suundunud mujale tööle ja elama. Usun, et laulupisik jääb neisse püsima.“
Algusest peale on Vihasoo segakooris laulnud Ingrid Nurmsalu, Raivo Nurmsalu, Esta Nurmsalu, Piret Kütt ja Krista Andre. Tänati ka Valdek Kilki, kes oli Meelike Arulo kõrval teine dirigent, ja Kartin Puuseppa, kes aitas dirigendina.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi kiitis tänukirja ja 100eurost kingitšekki üle andes, et lauljaid pole Vihasoo segakooris kuigi palju, aga see, mida kuulis, kõlas hästi: „Vihasoo on väike koht, kuid see, mida teete, on muljetavaldav – on segakoor, näitering, rahvatantsurühm. Teil on väga äge rahvamaja. Kogu Kuusalu vald on täis ülevuntsitud rahvamaju, teie rahvamaja on jäänud selliseks, nagu kunagi ehitati. Kui maja veel sooja ka peaks.“
Vihasoo lauljaid õnnitlesid Raidi Andre, Ene Jürima ja Christine Haravee endisest segakoorist Loksa Lauljad. Raidi Andre andis Gerta Allemannile üle valiku Loksa Lauljate nootidest – paarkümmend laulu, mida Loksa Lauljad on laulnud, neid saab esitada väiksema kooriga. Segakoor Loksa Lauljad ei tegutse alates 2014. aasta kevadest.
Vihasoo lasteaia-algkooli direktor Marika Astor meenutas kooli ja koori ühiseid ettevõtmisi. Aastaid on koor saanud kasutada prooviks kooli muusikaklassi, sest rahvamaja ei jõua iga nädal soojaks kütta.
Valdek Kilk lausus, et aitab Võhma segakoori, võiks jõud ühendada ja koos midagi ära teha. Õnnitlejate seas olid veel kohaliku näiteringi esindus, Vihasoo memmede tantsurühm, ansambli Lahemaa Rahwamuusikud juht Viivi Voorand.
Vihasoo koori osade lauljate ansambel VVV ehk Vihasoo Vinged Vanapoisid laulis õnnesooviks: „Mina olen koor ja sina oled koor, kuulge täna kõik ja teadke igal pool, toredaim koor on Vihasoo koor.“ Segakoori ja VVV mõned lauljad on ka kohalikus näiteringis, koor on osalenud mitmes lavastuses, kolme kollektiivi esinemised ja ettevõtmised on sageli olnud ühised.
lk 4Sünnipäevapeol räägiti sellest, kuidas koos lasteaia-algkooliga korraldatakse iga-aastast jõulukontserti. Segakoor esineb Vihasoo külapäevadel, tegi kaasa Kuusalu ja Jõelähtme valla esimesel ühisel laulu- ja tantsupäeval ning mullu kahe valla regilaulupäeval.
Segakoori ja VVV laulja, näiteringi lavastaja ning kultuuriseltsi juht Andres Napp ütles, et järgmine suurem ettevõtmine on Vihasoo volbripidu, kuhu on kavas kutsuda esinema ansambel Tuule Pant. Koori sünnipäevapeol mängisid lõõtspille ja laulsid bändi kaks liiget – Vihasoo noormees Kert Krüsban ning Richard Ott Leitham Tallinnast.

Eelmine artikkelKehra sotsiaalmaja esimene korrus on elanikke täis
Järgmine artikkelKolgaküla mälumängu esikoht läks jagamisele