Kehra raamatukogus on sünnipäevanädal

1491

Kehra raamatukogu saab 18. veebruaril 80aastaseks.

Anija vallavolikogu otsustas 1930. aastal, et Kehrasse tuleb luua raamatukogu. Raamatuid hakati seal laenutama kaks aastat hiljem – veebruaris 1932.
Esimene juhataja oli Maria Ehrenbusch. Esialgu olid raamatud Kehra koolimajas, siis kolis kool 1939. aastal uude majja ehk praegusesse algklasside majja, raamatukogu viidi Anija vallamaja kantseleisse.

1940. aastal oli raamatukogus 646 raamatut, kuid 1941. aastal hävis kogu täielikult tules. 1940ndatel vahetus raamatukogu asukoht mitu korda, 1950ndatel asus Jaama tänav 3 majas, mida praegu enam ei ole. 1961. aastal koliti Anija maantee 8 hoonesse.

Oma praegusesse asukohta Lastetare lasteaia kõrvale viidi Kehra raamatukogu 1993. aastal. Tuleval aastal on kavas uus kolimine – kui praeguse vallamaja esimesel korrusel asuv noortekeskus läheb endisesse vallamajja Kreutzwaldi 2, kolib raamatukogu noortekeskusest vabanevatesse ruumidesse.
Raamatukogu praegused ruumid antakse lasteaiale uute rühmade tarbeks.

2011. aastal oli Kehra linnaraamatukogul, mis sellest aastast on Anija valla keskraamatukogu, 1111 kasutajat, kes laenutasid kokku 47 345 korda.
Möödunud aasta menukaim raamat oli Erik Tohvri „Naabrid“, mida laenutati 25 korda, teisel kohal oli Tõnu Aava „Aplaus teile“ 23 laenutuskorraga.

1. jaanuari seisuga on raamatukogus ligi 45 000 raamatut ning käib 78 nimetust ajakirju-ajalehti.

Kehra raamatukogu endine juhataja, praegune vanemraamatukoguhoidja Aita Tammeorg ütles, et suurt juubelipidu kavas ei ole, kuna raamatukogus on praegu vaid kaks töötajat, kes oma töö kõrvalt muud organiseerida ei jõua. 13.-18. veebruarini viiakse raamatukogus läbi sünnipäevanädal.

Juubelinädalal pannakse üles fotonäitus raamatukogu ajaloost ning on väljapanekud kogu vanematest ja inimeste annetatud haruldastest raamatutest.
Sel nädalal raamatukogu külastavatele inimestele jagatakse raamatukogu juubeliks valminud voldikuid ja järjehoidjaid ning pakutakse kompvekke ja küpsiseid. Reedeks on kohvilauda kutsutud tublimad lugejad ja vabatahtlikud abilised.

Eelmine artikkelKolgas põles väikebuss
Järgmine artikkelSotsiaalminister HANNO PEVKUR käis Arukülas