Kehra gümnaasium kolib, käesoleval nädalal koolitunde ei ole

2594

Nädala lõpuks läheb Kehra kool umbes aastaks kolme erinevasse kohta.

Sel nädalal kolitakse Kehra gümnaasium peagi algava remondi ajaks tühjaks. Kuna õppetöö hakkab ajutiselt toimuma kolmes erinevas kohas, viiakse mööbel ja muu sisustus suurest koolimajast algklasside majja, endisesse vallamajja ning kunstidekooli. Mis neisse ära ei mahu, pannakse lattu, vana ja kõlbmatu mööbel läheb utiili.

Kuigi kolimisfirma töötab Kehras alates esmaspäevast, hakkas koolipere pakkimisega tegelema möödunud reedel. Õppetööd ei toimunud, õpetajad panid klassides asju kastidesse, viisid neid ajutistesse tööruumidesse või jätsid ootama kolimisfirma töömehi.

„Õpetajad on väga tublid ja teinud jõudsalt tööd,“ kiitis abivallavanem Urmo Sitsi reede pärastlõunal.

Õppealajuhataja Airi Poomi sõnul tehti kolimiseks-pakkimiseks tasapisi ettevalmistusi sügisest alates, seetõttu ei olnud ka hirmu, et ei jõuta valmis: „Mis siin ikka hirmu tunda, minu arvates on see omamoodi isegi põnev. Huvitav on jälgida, kuidas keegi kriisisituatsioonis töötab. Mul on väga hea meel, et kollektiiv on ühtne ja kõik töötavad usinasti nagu üks mees. Pealegi toob igasugune kolimine kaasa suurpuhastuse, selles mõttes on hea, et kappides on nüüd inventuur tehtud ja palju ebavajalikku minema visatud.“

Viimased õpetajad lahkusid reedel koolist kella kuue ajal, mõned käisid tööl ka laupäeval.

Esmaspäevast töötab Kehras vallavalitsuse palgatud kolimisfirma KLG Eesti AS, kelle ülesanne on viia koolimaja remondi ajaks tühjaks. Et peamajast saaks osa mööblit kolida alg­klassidemajja, tuli sealt eelnevalt vedada algklasside mööbel kunstidekooli. See sai esmaspäeval tehtud.

Kolimisfirma palkamine läks maksma 5400 eurot. Kohale tuli kaks autot ja 12 töömeest. Urmo Sitsi sõnul peaks kolmapäeva õhtuks saama asjad viidud kooli ajutistesse ruumidesse ning järgmistel päevadel saavad õpetajad hakata seal asju lahti pakkima. Neljapäeva-reedel on kavas suurest koolimajast viia lattu mööbel, mis esialgu mujale ei mahu.

„Kindlasti jõuame, seni on läinud väga jõudsalt,“ märkis ta esmaspäeva õhtul.

Sel nädalal jääb tühjaks kolimata vaid kooli aula, kus 23. veebruaril on traditsiooniliselt kavas vabariigi aastapäeva pidulik tähistamine. Aula mööblit tuleb sama kolimisfirma lattu vedama 27. veebruaril.

Õppetöö asemel projekti- ja spordipäevad
Kolimise tõttu ei toimu Kehra gümnaasiumis õppetööd. Reedeks andsid õpetajad lastele iseseisvat kodust tööd, sel nädalal on sportlikud võistlused ja huvitegevused – esmaspäeval ujumine ja korvpallivõistlused, teisipäeval sõbrapäeva tähistamine, kolmapäeval mälumäng, neljapäeval algklassidele matk projekti „Mets“ raames ning megaplakati joonistamine, reedel üle-kooliline suusaspordipäev. Algklassid käivad sel nädalal ka muuseumis.

Õppealajuhataja selgitas, et kõik need tegevused on käesolevaks õppeaastaks planeeritud: „Kui muidu olid kavandatud pikema perioodi peale, siis kontsentreerisime need kokku selle nädala peale. Näiteks megaplakati joonistamine, mis on meil tavapäraselt olnud kevadel, teeme nüüd varem ära.“

Airi Poom lisas, et kolimisnädalaks kavandatu on püütud organiseerida nii, et lastel oleks tegevust väljaspool kodu ja klassiruume. Nagu tavalises õppetöös, on lastel ka selle nädala kohustus ettevõtmistes osaleda.

Õppealajuhataja kinnitusel ei hakata kolimise pärast ärajäänud koolipäevade asemel lisapäevi tegema, sest seadus ei luba õppepäevade arvu suurendada.
Küll aga anti õpilastele juba varem koju rohkem iseseisvat tööd ning õppetööd püüti enne kolimisnädalat teha tõhusamalt, et ainekavadest maha ei jääks.

Kool jääb kolme kohta jõuludeni
Algklassid ja vene õppekeelega neljas klass hakkavad järgmisest nädalast õppima kunstidekoolis, eesti õppekeelega neljandad klassid ja 5.-8. klass praeguses algklassidemajas ning 9. ja gümnaasiumiklassid endises vallamajas Kreutzwaldi tänav 2. Iga klass saab kindla õpperuumi, aineõpetajad hakkavad liikuma klasside vahet.

Kooli juhtkond hakkab töötama peamiselt algklasside majas, kuid koht on neil kõigis kolmes hoones.

„Meil tuleb ringi liikuda, me ei saa olla ühes kohas paigal,“ põhjendas Airi Poom.

Suure koolimaja telefoninumbreid teistesse majadesse üle ei viida, kasutusele  jäävad kooli mobiiltelefonid ning alg­klasside maja lauatelefon.

Tühjakskolitud koolimaja antakse ehitajale üle 20. veebruaril. Urmo Sitsi sõnul peab remont lõppema jõuluks, on suur lootus, et jõulupeod toimuvad äsjarenoveeritud koolis.

Eelmine artikkelKolgas põles väikebuss
Järgmine artikkelSotsiaalminister HANNO PEVKUR käis Arukülas