Raasiku valla parimad laululapsed on valitud

797

Raasiku valla „Laululaps 2013“ konkursil osales 58 last.

Eelmisel laupäeval valiti Aruküla kultuurikeskuses Raasiku valla laululapsed, kes lähevad valda esindama maakondlikule laululapse konkursile.

3-4aastaste vanuserühmas osales 5 laululast. Maakonnavõistlusele läheb Kristofer Pedai Aruküla lasteaiast Rukkilill, tema lauluõpetaja on Anžella Veelmaa.

5-6aastaste vanuseklassis oli 8 võistlejat, Raasiku valda läheb esindama Tui Tuul Sikk huvikoolist Pääsulind. Õpetaja on Piret Sternhof.

Kõige rohkem osalejaid oli 7-9aastaste laste vanuserühmas, kokku 20 lauljat. Neist oli parim Sandra Parve Aruküla põhikoolist, teda juhendab õpetaja Külli Ovir.

10-12aastasi lauljaid osales 14. Edasi pääses Liis Õunpuu Raasiku põhikoolist, ta õpetaja on Heli Karu.

13-15aastaseid lauljaid oli võistlemas 9. Raasiku valda esindab Harjumaa lauluvõistlusel Mikk Tanel Oja Aruküla põhikoolist, temagi õpetaja on Külli Ovir.

16-18aastaste vanuserühmas osales kaks lauljat. Maakondlikule võistlusele pääses Raimond Voolaid Tallinna Ühisgümnaasiumist, juhendaja on Heli Karu.

Žüriisse kuulusid Tiit Saare, Tiina Tomingas ja Maiu Plumer. Parimatele laululastele kingiti kuldne noodivõti. Eri­­preemia meene oli hõbedane noot. Kõik osalejad said ka üllatusmunad ja tänukirja.

Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas lausus võistluse kohta, et iga aastaga läheb see järjest paremaks: „Osalejad ja õpetajad on väga tublid. Lapsele valitakse talle kohane ja sobiv laul. Väikesi osalejaid tullakse vaatama kogu perega, kaasates ka vanavanemad, tädid ja onud. Vanema astme puhul oli aga lausa nutumaitse suul – kus on kaasõpilased, sõbrad, tuttavad? Lauljad on ju võrratud. Palun kõikide tulevaste võistlejate nimel, tulge kaasa elama ja nautima.“

Eelmine artikkelKemba külas rünnati naist
Järgmine artikkelKIK toetab Mistra-Autex ASi plastikjäätmete taaskasutust