Kehra plaatpilliansambel Xilofono käis Prantsusmaal

1852

Ansambel andis hiljuti välja neljanda plaadi.

Eesti ainus plaatpilliansambel Xilofono on Ülle Raua juhendamisel tegutsenud Kehras 15 aastat. Möödunud reedel andis ansambel Kehra kunstidekooli saalis tänukontserdi oma toetajatele, kes aitasid teoks teha reisi Pariisi muusikafestivalile, kus osales 22 kollektiivi 11 erinevast riigist.

Juhendaja Ülle Raud rääkis, et Pariisi said nad kutse, sest võitsid eelmisel aastal Bratislavas toimunud noorte muusikute festivali: „Pärast seda hakkasid meile igalt poolt kutsed tulema.“

Reisil oli kokku 40 inimest, neist 19 olid õpilased ja ülejäänud lapsevanemad ning õpetajad.

Xilofono mängijad Mari Vahtramäe ja Kadi Voosel kirjeldasid reisi: „Enamus seltskonnast külastas Pariisi esimest korda elus, linn tekitas üleüldist eufooriat.
Lisaks festivaliprogrammile jõudsime kolme päeva jooksul ära näha Pariisi tähtsamad vaatamisväärsused – Jumalaema kirik, parfüümimuuseum, Montmartre’i mägi. Ronisime Eiffeli torni tippu, tiirutasime paadiga Seine’i jõel ning kolmanda päeva hommikul käisime ära Versailles’i lossis. Vahepeal leidsime paar tundi vaba aega, mil väiksemad reisijad said osta mälestuseks pisikeste Eiffeli tornikestega ehteid.“

Ülle Raud kiitis oma õpilasi: „Olen õnnelik inimene, sest mul on nii kihvtid lapsed. Reisil olles aitasid suured väiksemaid, sättisid pille ja olid igati abiks.“

Õpilasi on tal sel aastal 31, seda on kümne võrra rohkem kui mullu. Kõige vanemas rühmas on üheksa õpilast, kellest kõik on mänginud vähemalt kuus aastat, mõned koguni kümme.

Äsja andsid nad välja neljanda plaadi, mis kannab nime „Mosaiik“.

„Viimati tegime plaadi 2008. aastal. Tookord oli peal ka kitarri ja süntesaatorit. Seekord on puhas plaatpill,“ kirjeldas Ülle Raud. Plaadi kujunduse tegi ansambli liige Kleer-Keret Tali, kes õpib Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini. Plaadid kingitakse sõpradele ja toetajatele.

Xilofono tulevikuplaanide kohta rääkis Ülle Raud, et kuna ansamblil täitub 15 aastat, siis on kavas minna turneele, ent praegu on sellest veel vara rääkida. Ta loodab ka, et neid kutsutakse rohkem esinema.

„Oleme Eestis ikka ainulaadne, kuigi võib arvata, et varsti tuleb plaatpilliansambleid juurde. Mängime väga erinevat muusikat, sest plaatpilli seadeid saab teha kõikvõimalikele lugudele. Samas tuleb nüüd ilmselt natuke pausi, sest suured lendavad aasta pärast laiali ja noored on veel liiga noored, et sellel tasemel mängida,“ rääkis juhendaja.

Eelmine artikkelArukülas löödi naist
Järgmine artikkelTänu KIKi toele saab nüüd Kiiu jäätmejaama anda ehitusprahti