Voosele Harju Ilusa Küla tiitel

2970

Voose küla Anija vallast sai preemiaks 10 000 krooni.


Kodukant Harjumaa juht ANU ALTMETS ja Voose külavanem ANDRUS NILISK.

Neljapäeval, 18. novembril, premeeriti Laagris Veskitammi kultuurikeskuses Kaunis Eesti Kodu ja Ilus Küla 2010. aasta Harjumaa konkursi võitjaid.

Harju maavalitsus, Harjumaa Omavalitsuste Liit ja Eesti Kodukaunistamise Ühendus korraldasid konkursi 13. korda. Anija valla Voose küla edestas teise koha saavutanud Peetri küla Rae vallast ja kolmandaks jäänud Lohusalu küla Keila vallast. Võitjad said Harjumaa Omavalitsuste Liidult rahalise preemia. Esimese koha võitjat premeeriti 10 000, teist 6000 ja kolmandat 4000 krooniga. Harju maavalitsuselt olid tänukirjad ja Kaunima Kodu albumid. Kodukant Harjumaa juht Anu Altmets andis üle traditsioonilise dolomiidist päikesekella ja pihlapuu.

Harju maavalitsuse arengutalituse peaspetsialist ja konkursikomisjoni liige Maret Välja ütles, et Voose võitis peamiselt tänu kodanike aktiivsusele: „Oleme juba ammu mõelnud, et peaks konkursile andma teise nime, sest valik ei põhine ainult küla visuaalsel ilul, vaid selle kodanike aktiivsusel. Loomulikult on Voose ka ilus küla ja seal on kenad kodud, aga võidu üks põhjus on kindlasti vooselaste suur panus ürituste korraldamisse ja ühistegevus.“

Voose rahvamaja juhataja Anna Nilisk ütles, et võiduni jõuti ühise jõupingutusega: „Loodetavasti innustab see meid edaspidi veelgi rohkem ja paremini tegema. Usun, et motiveerib ka Anija valla teiste külade elanikke ühiselt tegutsema.“

Rahalise preemia kohta sõnas Anna Nilisk, et praegu pole kindel, kuidas küla seda kasutab: „Meil tuleb külakoos­olek, seal ühiselt otsustame, mida auhinnaraha eest teha saab.“

Kokku osales konkursil Harjumaa seitse küla. Ilusa küla tiitlile kandideerisid ka Kaberneeme küla Jõelähtme, Madise küla Padise, Mõnuste küla Kernu ja  Ääsmäe küla Saue vallast.

Kaunis Eesti Kodu tiitlite võitjad avalikustati juunis, kuid tunnustati samuti eelmisel neljapäeval. Kandideeris üksteist  eramut ja korruselamut, seitse maakodu ning viis ühiskondlikku hoonet ja ettevõtet. Ükski Kauni Kodu tiitel ei tulnud seekord Ida-Harjumaale.

Harjumaa parimaks omavalitsuseks tunnistas Kodukaunistamise Harjumaa Kogu Saue valla.

Kõikide kategooriate parimaid tunnustati Harju maavalitsuse tänukirja ja Harjumaa ning Kodukaunistamise Ühenduse sümboolikaga seinaplaadiga.

Konkursikomisjoni kuulusid Helle Palm ning Maret Välja, Jüri Muru, Eda Liiväär, Ruth Jürisalu ja Inge Angerjas.

Eelmine artikkelKehras löödi noormeest
Järgmine artikkel1. detsembrist saab kroone eurodeks vahetada Loksa pangakontoris