Kehra noormees MIKK ILVES on Euroopa meister karates

2307
MIKK ILVES Kehrast.
MIKK ILVES Kehrast.

16aastane Kehra karateka Mikk Ilves võitis 14.-17. oktoobrini Šveitsis toimunud shukokai karate Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali.
EMil oli 502 võistlejat kümnest riigist, Eestist osales 13 sportlast. Kokku võideti neli medalit, ainsa kuldmedali tõi Eestisse Mikk Ilves, kes tuli Euroopa meistriks kuni 18aastaste noorte kumite kergekaalus. Tema vanuse ja kaaluklassis osales 15 karatekat, Mikk Ilvesel tuli võitmiseks pidada neli matši.  Esmalt  alistas  ta  eelmiste  Euroopa meistrivõistluste finalisti Soomest,  seejärel  Šveitsi  ja  Rootsi ning finaalis Saksamaa esindaja.
„Medalit ma jahtima ei läinud, vaid nagu mu treener ütleb: läheb, nagu läheb. Võitsingi tänu heale treenerile,“ sõnas Mikk Ilves, kes on karatega tegelenud alates lasteaiaeast ning sellest peale ehk kümme aastat on teda treeninud Margus Lillinurm spordiklubist Impact.
Kaks aastat tagasi saavutas Mikk Ilves Soomes toimunud Euroopa meistrivõistlustel 4. koha, tänavu talvel tuli omaealiste seas Eesti meistriks.
Karate Euroopa meistrivõistlused toimuvad iga kahe aasta tagant. Järgmisel suvel on Saksamaal maailmameistrivõistlused, praeguste plaanide kohaselt osaleb Mikk Ilves ka seal.
Kevadel lõpetas Mikk Ilves Kehra gümnaasiumis 9. klassi ning jätkab gümnaasiumiõpinguid Tallinnas. Karatetreeningud on neli korda nädalas, peale selle mängib ta Kehras aeg-ajalt ka jalgpalli.

Eelmine artikkelSõnumitooja 28. oktoobri lehes
Järgmine artikkelMinister tutvustas Anija ja Aegviidu vallas haldusreformikava