Kehra kunstidekooli õppetasu plaanitakse tõsta

573

Neljapäeval, 17. mail toimunud Anija vallavolikogu istungil oli arutusel eelnõu tõsta 1. septembrist õppetasusid Kehra kunstidekoolis.

Abivallavanem Marge Raja ütles, et kunstidekooli õppetasusid ei ole muudetud 2007. aastast. Ta rääkis, et kuigi juba viis aastat pole neid tõstetud, on selle aja jooksul kasvanud majanduskulud, suurenenud palgad ning Anija vallas on vahepeal tõusnud ka lasteaedade osalustasu.

„KOKSi järgi pole huvikooli pidamine mitte prioriteet, vaid võimalus. Peame hoidma vallaeelarve raha ja lapsevanemate osalustasu tasakaalus,“ sõnas ta.

Ettepanek oli tasusid tõsta kõigil erialadel, väljaarvatud laulustuudios, kuna selle õppetasu 96 eurot ehk 12 eurot kuus kehtestati selle aasta algusest.

Vallavalitsuse ja kunstidekooli direktori Ene Kerbi ettepanek oli tõsta enamuses õppetasusid kuni 2 eurot kuus ehk neil suundadel või erialadel, kus praegu kehtib õppetasu 14,38 eurot kuus, tõuseks see 16euroni ning seni 19,17 eurot kehtinud suundadel-erialadel hakkaks uus õppetasu olema 21 eurot.

Kogu õppeaasta kohta tähendab see kuni 18 eurot tõusu. Suuremat õppetasu tõusu ehk 4,83 eurot kuus kavandatakse põhikoolis põhiõppelt – senise 19,17 euro asemel 24 eurot. Ühe õppeaasta tasu tõuseks sellega 45 eurot.

Volikogu liige Jaanus Kalev ütles, et luges eelnõu seletuskirjast õppetasu tõusu ainsa põhjusena välja selle, et teistel muusika- ja huvikoolidel on tasud kõrgemad: „Aga ei saa selle järgi võtta, et Kosel maksab rohkem. Kehtestame need hinnad oma inimestele, peaksime nende eest rohkem seisma, miks peame neid kurnama.“

Abivallavanem vastas, et 2013. aastal on kavas tõsta vallaeelarvest palka saavate inimeste töötasusid ning kunstidekooli õppetasu tõus on üks osa selle eesmärgi täitmiseks.

Volikogu liige Valeri Jõgi­oja arvas: „Eesmärk on hea, kuid me ei saa seda teha teiste arvelt.“

Ene Kerb, kes on ka vallavolikogu liige, ütles: „Kui me õppetasu ei tõsta, hääletame selle poolt, et õpetajad ei saa järgmisest aastast näpuotsaga palka juurde. Praegu teenib 25 aastat töötanud õpetaja 529 eurot.“

Jaanus Kalev märkis, et volikogule esitatud eelnõust ei selgu, kui palju õpetajate palk tõuseb ning kuivõrd aitab sellele kaasa õppetasu tõstmine.

Volikogu jätkab arutelu kunstidekooli õppetasu tõstmisest järgmisel istungil.

Eelmine artikkelPõleng Loksa linnas
Järgmine artikkelOÜ Aade Lõng Raasikult – soomlaste lõngaparadiis