Kehra kooli renoveerimist hakkab juhtima OÜ Vealeidja

1070

Anija vallavalitsuse korraldatud riigihanke konkursile esitati üks pakkumine.

Septembris korraldas vallavalitsus Kehra gümnaasiumi rekonstrueerimise projektijuhi leidmiseks lihtmenetlusega riigihanke. Ainsa pakkumise tegi OÜ Vealeidja. Kuna see vastas hanke tingimustele, kuulutati Vealeidja konkursi võitjaks.

Koolimaja renoveerimise ja tehnosüsteemide rekonstrueerimise projektijuhtimine läheb ilma käibemaksuta maksma 23 900 eurot ning käsundusleping Vealeidjaga kestab kuni 31. oktoobrini 2014.

Vallavalitsuse ehitusspetsialist Viljo Leis selgitas, et projektijuhi ülesanne on koostada ehitaja leidmiseks hanketingimused ja viia läbi hange, koostada EASile põhitaotlus ning esindada tellijat EASi juures koolimaja rekonstrueerimise ajal, samuti EASile teha vahe- ja lõpparuanne ja nõustada tellijat ehitustööde ajal.

„Töö on alanud, projektijuht paneb kokku hankedokumente. Detsembri keskpaigaks peaks olema ehitushind teada ning siis saab EASile esitada põhitaotluse ja jaanuaris hakata ehitama,“ ütles ehitusspetsialist.

Kehra suure koolimaja rekonstrueerimistööde käigus ehitatakse hoone ventilatsioonisüsteemid, vahetatakse täielikult vee- ja kanalisatsioonitorustik, täiendatakse elektri- ja küttesüsteeme, soojustatakse hoone fassaad ning renoveeritakse siseruume. 2009. aastal koostatud eeltaotluses oli kirjas, et remonditakse koolimaja kõik seni renoveerimata ruumid – kogu teine ja kolmas korrus, võimla, aula, garderoob, tüdrukute käsitöö- ja poiste tööõpetuse klass. Kuna ehitushinnad on vahepeal muutunud ning rekonstrueerimisprojekti koostanud OÜ Esplan juhtis tähelepanu mõningatele vajalikele lisatöödele, selgub tööde lõplik maht hankedokumentide koostamise lõpuks.

Harju 2009-2013 KOIT kava objektide rahastamine venis Loksa linna kohtuvaidluse tõttu rohkem kui aasta. Anija vald saab Kehra gümnaasiumi jaoks 981 813,18 eurot (15 362 038 krooni). Kui alguses plaaniti omaosaluseks 15 protsenti, siis nüüd tuleb see ilmselt suurem, kuna osa ehitustöid on vahepeal läinud kallimaks, sõnas ehitus­spetsialist.

Juunis otsustas Anija vallavolikogu võtta kooli tehnosüsteemide rekonstrueerimise omaosaluseks laenu kuni 639 116 eurot (9 999 992 krooni).

Remondi ajaks kolitakse Kehra gümnaasium täiesti tühjaks, vaid söökla jääb tööle. Koolitöö hakkab toimuma mitmes erinevas kohas – algklasside majas, kunstidekoolis, praeguses vallamajas, noortekeskuses. Tööde lõpptähtajaks on kavandatud oktoober 2012.

Eelmine artikkelPõles oksahunnik
Järgmine artikkelKehras algas uue ühisveevärgi ja kanalisatsiooni ehitus