JUHAN TRUMP otsib lastelaulude CD jaoks toetajaid

2808
Helilooja ja õpetaja JUHAN TRUMP ning tema lastelaulude raamat „Hooli ja hoia“.

Aruküla Pääsulinnu muusikaõpetajal ilmus lastelaulude laulik „Hooli ja hoia“.

Lauluraamat „Hooli ja hoia“ on Juhan Trumbi lastelaulude kolmas kogumik. Kaks eelmist, 2002. aastal ilmunud „Laulud“ ja 2007. aastast „Laula või ise“, tehti kahasse Toomas Volliga.

„Ka kolmas laulik pidi algselt tulema kahe peale, kuid kuna Toomasel olid väga kiired ajad – ta oli muuhulgas ka suvise laulupeo dirigent – otsustas kirjastus minu uutele lauludele lisaks võtta laulikusse interneti kodulehelt mu vanemaid lastelaule ning jätta Toomase omad praegu ootele,“ rääkis Juhan Trump.

Tema uues laulikus on kokku 28 laulu – noodid ja sõnad. Autori sõnul on seal laule igale eale. Pealkiri „Hooli ja hoia“ on võetud „Hoolimise laulu“ refräänist: „Hooli ja hoia, hoia ja hooli, imetle maailma mõlemaid pooli“. Raamatu kaanel on Pääsulinnu kunstiõpetaja ja kohaliku fotograafi Ülo Udumäe tehtud fotod Aruküla laululastest.

Lauliku andis välja kirjastus Talmar ja Põhi ning Juhan Trumbi teada trükiti seda esialgu 300 eksemplari, kui on vaja, trükitakse juurde: „Eelkõige on sellest huvitatud olnud muusikaõpetajad, kuid laulik jõuab ka raamatupoodide lettidele. Olen natuke üllatunud, et seda seal veel ei ole. Augusti lõpus Vigalas toimunud koorijuhtide ja muusikaõpetajate seminarlaagris sai seda küll juba osta.“

Laule on Juhan Trump kirjutanud niikaua, kui end mäletab. Ta ei pea end lastelaulude loojaks, sest on laule teinud kõigile. Koos abikaasa Mae Trumbiga on nad tema laule esitanud 20 aastat ning laulavad neid koos 2004. aastal ilmunud CD-plaadil „Öine laul“.

Juhan Trump ütles, et laul hakkab sündima mõne toreda raamatust või internetist leitud luuletuse abil. Kui muud võimalust pole, on ta ka ise lauludele tekste kirjutanud, näiteks koolilauludele.

CD-plaat järgmisel aastal
Tiivustatuna äsjailmunud laulikust on Juhan Trumbil plaanis tuleval aastal välja anda oma lastelaulude CD-plaat. Ta rääkis, et mõte lastelaulude plaadist ei ole päris uus, vaid ootas oma aega – kuni järjekordne laulik valmis ning on rohkem aega.

Lastelaulude plaadid tehakse koos fonogrammidega, et nende saatel saaksid lapsed kõikjal laule harjutada. Sedalaadi plaatide vastu tunnevad Juhan Trumbi sõnul huvi Eestimaa muusika­õpetajad.

Plaadi väljaandmine läheb maksma 10 000 eurot.

„Tahan teha kvaliteetset plaati, sellepärast on eelarve suur,“ selgitas autor.

Plaadi teevad kalliks professionaalsete pillimeeste kasutamine ja stuudiotöö. Mingil määral kavatseb Juhan Trump plaadi juures kasutada ka Aruküla laululapsi.

Kultuurkapital on lubanud ettevõtmist toetada 500 euroga, ülejäänud raha kokkusaamiseks on kavas leida sponsoreid: „Lastelaulundus on sedasorti Eesti Nokia, mida kindlasti tasub toetada. Usun, et tahet aidata on rohkem kui võimalusi, ajad on sellised. Kuna ma ei küsi toetust endale, vaid ettevõtmisele, mis on minu meelest õige ja millele  ka ise pühendan vabatahtlikult ohtrasti aega ja energiat, siis pakub plaadi ettevalmistamine ja sponsorite otsimine mulle samavõrd rõõmu, nagu igasugune muu heategevus.“

Ta lisas, et kindlustunde salvestustega alustamiseks annaks see, kui käesoleva aasta lõpuks oleks umbes poole eelarve ulatuses raha koos. Kel on huvi ja tahtmist lastelaulude plaadi väljaandmist toetada, võiks võtta Juhan Trumbiga ühendust.