KATRIN LELLEP usub tervendavasse jõusse

4100

Tuleval pühapäeval saab Kolgas osa võtta ühismediteerimisest, augustis toimub kolmepäevane suvemess „Looduslik ja loomulik”.

Kolga rahvamaja ehitamise algataja Katrin Lellep tegeles vaimumaailma, tervendamise ja energeetiliste võimetega algul tuttavate ringis. Mida aeg edasi, seda laiem seltskond on saanud tema tegemistest teada ning ka abi.

Ta on asutanud MTÜ Sinu Tasakaal, vastu võtab kord nädalas Tallinnas. Enamik abivajajaid sõidab aga tema juurde koju, Kolga lähedale Hunditurule. Aastatega on teadmised ja oskused kasvanud, teda kutsutakse esinema mitmetele vaimse suunitlusega konverentsidele. Eripalgelised ravitsejad ning selle valdkonna vastu huvi tundvad inimesed koguneva aeg-ajalt Hunditurule laagrisse, viiakse läbi grupipraktikaid, tehakse õppepäevi. 2004. aastal sai Katrin Lellepist reikimeister, praeguseks on ta ise välja õpetanud ja pühitsenud juba 8 uut meistrit. Kokku on ta koolitanud üle 400 reikiõpilase.

Pühapäeval, 23. mail kell 11 algav ühismeditatsioon „Südame asi“ tuleb samuti Hunditurul – täpselt samal ajal, kui Tallinnas Vabaduse platsil ja veel 23 kohas üle Eesti.

„Maal on minu jaoks selline asi õigem kui linnatingimustes, pakun mediteerimiseks alternatiivset ja väiksemas ringis võimalust. Seda enam, et grupp inimesi on harjunud siia käima olenevalt käsitletavatest teemadest,“ ütleb Katrin Lellep.  „Nimetan seda teenimiseks. Paljud inimesed valutavad südant meie ühiskonna pärast. Tervendamist ja parandamist on meile kõigile hädasti vaja. Mõtte jõud on tugev, usun sellesse. Mida enam on meditatsioonis kaasamõtlejaid, seda tugevama ühisjõu saavutame.“

Kuidas on võimalik siduda töö kinnisvarafirmas ja inimeste tervendamine? Veel paar aastat tagasi teati Katrin Lellepi tegemisi peamiselt seoses firmaga Sinu Kinnisvara.

Ta selgitab, et üks ei sega teist, pigem täiendab: „Teadmised vaimumaailmast tulid tasapisi ja jaokaupa.
Kinnisvarakrahh tegi teene, sain aega järjest enam süveneda mind huvitavasse valdkonda. Oluline on saata inimestele armastust ja kuulata südame häält. Kui tean, et ei tee teistele liiga, on  kõik korras. Masu tõi mulle ka majanduslikke raskusi, aga võtan seda kui järjekordset uut õppetundi.“

Piiritute võimaluste maailm
Katrin Lellep jutustab, kuidas tema kokkupuuted vaimse maailmaga said 15 aastat tagasi alguse kõige traditsioonilisemal viisil – ta vajas oma eluga toimetulekuks abi: „Sealt alates on see mõõtmatu tarkuse ja piiritute võimaluste maailm minu jaoks järjest rohkem avardunud ning pidevas arengus. Oluline on näha inimeses tervikut, alustan reeglina energeetika korrastamisest. Tervendaja-ravitseja saab aidata inimese tervenemisprotsessi käima lükata, hiljem seda toetada ja võimendada, aga tõeline tervendaja on alati inimene ise, tema soov ja usk.“

Tehnikaid, teooriaid ja lähenemisnurki on palju. Saadakse uusi teadmisi, õpitakse ja harjutatakse. Enda tegevuste selgrooks nimetab Katrin Lellep reikit ehk kätega energia vahendamist – ääretult lihtne ja universaalne, samas uskumatult võimas ja alati kättesaadav, sest käed on temaga kõikjal kaasas.

Ta tutvustab oma lemmik­tsitaati, mille on kirja pannud Hippokrates: „Kui inimene püüab terveks saada, siis tuleb küsida temalt endalt, kas ta on valmis vabanema oma haiguse põhjustest. Ainult pärast seda on võimalik teda aidata.“

Katrin Lellep on nende sõna­de elav tõestus – oma õpetajate abil ja enda usu toel sai ta üle raskest seljahaigusest, mida arstid pidasid ravimatuks. Kes usub, see mõistab kogu eelnevat juttu, kes ei usu, järelikult pole tal seda vaja.

Harmooniapäevad augustis
MTÜ Sinu Tasakaal esitas MTÜ Arenduskoja tänavusse taotlusvooru projekti, et saada toetusraha kolmepäevase suvemessi ehk harmooniapäevade „Looduslik ja loomulik“ korraldamiseks. Arenduskomisjon hindas selle toetuskõlbulikuks. Programmist on lubatud 107 136 krooni.

Mess toimub 13., 14. ja 15. augustil. Hundituru õuele ning metsa alla seatakse üles loodustoodete müügiletid, tulevad loengud, töötoad, tehakse muusikat, näidatakse vaimse sisuga filme.

Katrin Lellep: „Kõik on messile oodatud. Tahan anda inimestele võimaluse kõigest sellest teada saada. Loodan, et ka PRIA annab projektile heakskiidu.“

Eelmine artikkelLoksal auto põleng
Järgmine artikkelKolgas on 25 vabatahtlikku päästjat, Raasikul 4