Itaalia-Eesti võttegrupp tegi Loksa ümbruses lühifilmi

1900

Filmivõtted olid Vihasoos, Kolgakülas, Haras ja Sagadis.


Itaalia-Eesti filmis „Deus in Machina“ mängivad VINCENZO MUIA, DANIELE FERRETTI, ORFEO ORLANDO ja VENANTINO VENANTINI.

Juuni lõpus võisid möödasõitjad märgata Kolgaküla väljadel, Vihasoo tee ääres jalaka või Tammispea rändrahnu juures ning mitmel pool mujal ümbruskonnas toimetamas filmitegijaid. Sageli oli filmigrupil treileriga kaasas kuldseks värvitud vana Zaporožets.

Vändati Itaalia sõltumatu režissööri, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõuna töötanud Nicola Piovesani lühifilmi „Deus in Machina“. Filmis mängivad Itaalia näitlejad Venantino Venantini, Daniele Ferretti, Vinzenzo Muia ja Orfeo Orlando.

Operaator on itaallane Luca Cottinelli ja režissööri assistent Rui Dias Portugalist, tegevprodutsendid Kairi Kivirähk ja Keiti Väliste Eestist.

Film räägib sellest, kuidas neli kummalist meest rändavad vana nõukogude autoga kosmoses ja püüavad intervjueerida jumalat. Tegu on naljaka ja groteskse ulmekomöödiaga, mis on inspireeritud Douglas Adamsi teosest „Hääletaja teejuht Galaktikasse“ ja veel üldisemalt inglise absurdihuumorist, näiteks inglise komöödiast „Monthy Python“.

Võteteks otsiti üksikut talumaja, sobiv leiti Vihasoost – Raagu talu, mis kuulub perekond Allemannile. Veel käidi filmimas Kolgaküla farmi küünis, Hara rannas, Huntaugu liivakarjääris, Sagadi mõisas.

Režissöör Nicola Piovesani: „Loksa ümbrus on imeline, siin on palju suurepäraseid filmipaiku. On vaikne kant, leidsime võttegrupi jaoks sobiva paiga kaugel linnakärast.“

Ta valis võttekohtadeks Eesti, sest elab siin ja see on itaallaste jaoks filmimiseks eksootiline: „Meeldib väga siinne suvine valgus ja eriti maagiline loojanguaeg, mis suvel kestab tunde. Seetõttu otsustasin filmida kesksuvel. Kuigi see omakorda põhjustas palju sekeldusi, sest oli eestlaste rahvuspüha ehk jaanipäeva aeg ja paljud linnast ära.“

Film valmib septembris ja hakatakse levitama interneti kaudu. Sellega tahetakse osaleda erinevatel festivalidel ning Eestis otsida levitajaid nii teles, internetis kui ka kinos.

Filmi Facebooki lehekülg asub aadressil www.facebook.com/deusinmachinashortfilm.

„Deus in Machina“ rahvusvahelisse võttegruppi kuulusid veel operaatori assistent Ermins Baltais Lätist, valgustaja assistent Ciacomo Franzoso ja heli assistent Frederico Braconi Itaaliast, helirežissöör Dimitry Natalevich Valgevenest ning Eestist valgustaja Ronet Tänav, kunstnik Adele Thele Kuusk, grimeerija Triin Abiline ja fotograaf Alondra Chemodanov.

Eelmine artikkelTaastuvenergia on kui pensionifond
Järgmine artikkelAnija mõisas enam karjääri- ja õppenõustamist ei pakuta