Kehra kooli õpilaste kaks plakatit ringlevad Eestimaal

2192

Plakatid valmisid Maailmakoristus 2012 konkursi raames.


Kehra kooli kahest plakatist ühel on kujutatud maakera, millest til­gu­vad välja pudelid, maail­ma­me­ri on täidetud prahiga.

Selle nädala lõpuni, 6. novembrini võib Eesti linnade tänavatel ja bussiootepaviljonides näha plakateid, mis kutsuvad üles kaasa aitama Teeme Ära aktsioonile „Maailmakoristus 2012“. Plakatite joonistamises osales kokku 24 kooli, valmis 142 plakatit.

Kaks plakatit tegid konkursile Kehra gümnaasiumi kunstiringi õpilased, peamiselt 9. klassi õpilased, kelle seas oli ka üks 6. klassi poiss: Andrea Antonov, Kairit Kink, Marietta Anete Viljanski, Emilia Viljanski, Kaidi Karmen Heris, Moonika Gorbovtsova, Joanna Niiberg, Helerin Ojala, Anette Margarethe Rand ja Renet Roosi.

„Lapsed olid väga huvitatud, see oli neile tõsine väljakutse, sest nii suuri plakateid polegi me varem teinud, olid umbes 180 sentimeetrit kõrged ja poolteist meetrit laiad. Lükkasime nende tegemiseks kokku neli lauda, klassi ainult kaks plakatit mahtuski,“ rääkis Kehra gümnaasiumi kunstiõpetaja Anne Tanne.

Paber, millele plakatid joonistati, toimetati Kehrasse kulleriga, samamoodi viidi valmis plakatid hiljem Tallinnasse.

Kuna plakatite tegemiseks oli aega väga vähe – vaid neli päeva, tehti nende kallal tööd pärast tunde iga päev. Noored olid õpetaja kinnitusel väga õhinas: „Uus kogemus oli ka sprei-värvidega joonistamine, meie pole oma kunstiringis neid varem eriti kasutanud.“

Teeme Ära tiim kutsus kõiki, kes plakateid märkavad, tegema nendest pilti  ja jagama seda Teeme Ära Facebooki seinal http://www.facebook.com/teemeara, et ka plakatite autorid näeksid, kuhu nende töö üles sai. Kus Kehra ja teiste noorte plakatid parasjagu asuvad, saab vaadata kaardilt http://www.jcdecaux.ee.

Eelmine artikkelParila külas põles talumaja
Järgmine artikkelMIKA ORAVA ehitas Pikva kabeli juurde kellatorni