Kehra käsipallimeeskond pääses Eesti MV finaali

605

Kolme võiduni peetud poolfinaalis alistas HC Kehra/Horizon Pulp & Paper HC Viimsi/Tööriistamarketi 3:1.

Pärast kahte võidetud poolfinaalmängu jäi Kehra meeskond möödunud kolmapäeval, 23. aprillil kodusaalis Viimsile kolmandas mängus napilt alla 26:27 (esimene poolaeg kaotati 14:16 ). Viimsi meeskonnal polnud seejuures kaasas ühtki vahetusmeest.

Kehra abitreener Risto Lepp tunnistas, et mõneti mindi mütsiga lööma, ka mängueelne trenn toimus juba eelseisvaid finaale silmas pidades: „Lõikasime sellega näppu. Algul hakkas Viimsi südikalt vastu ning pallimäng on juba kord selline, et lõpus võib olla hilja midagi muuta.“
Kehra meeskonna resultatiivseim  mängumees  oli  Marko Slastinovski,  kes  viskas  7  väravat.

Pühapäeval, 27. aprillil Viimsi keskkooli spordisaalis toimunud neljandas poolfinaalis ei andnud HC Kehra Viimsile enam mingit võimalust ning pani oma paremuse maksma kohe mängu alguses. Juba esimese poolaja lõpuks oli eduseis 10punktiline – 19:9, kogu mängu võitis Kehra 38:23.

Kehra meeskonna kasuks viskas Jürgen Rooba 13 väravat, Kaspar Lees 6 ning pärast vigastust platsile naasnud Uku-Tanel Laast 5 väravat. Skoori tegi ka Kristian Käbi, kes seekord ei olnud väravas, vaid hoopis väljakumängija.

Uku-Tanel Laast rääkis, et  poolfinaalis väljakule naasmine polnud päriselt plaanitud, kuid pärast kaotusega lõppenud mängu otsustas meeskonnale appi tulla: „Tundsin, et olen juba päris heas vormis.“

Väravavaht Kristian Käbi väljakule toomine oli tingitud sellest, et vigastuste tõttu on 5-6 Kehra mängijat rivist väljas ja varumeeste pink  lühike.

Finaalis kohtub HC Kehra oma vana rivaali Põlva Servitiga. Ka finaal kestab kolme võiduni. Esimene mäng on neljapäeval, 1. mail Põlvas, seejärel on mängud 5. mail Kehras ja 8. mail Põlvas ning vajadusel veel 11. mail Kehras ja 14. mail Põlvas.