Kehra käsipallil on paarsada fänni

3372

MTÜ HC Kehra Fännklubi kantakse sel nädalal äriregistrisse.


HC Kehra fännid esireas KARL JOHANNES KASK, HENDRIK LILLSOO, MIA MARIA KATTAI, KARILIS TIIDEMAA, TEELE KASK, CAROLI KAALO. Tagareas PEEP KASK ja PAUL LUŠKOV.

HC Kehra käsipalliklubi tegutseb 1991. aastast. Klubil on üle paarisaja fänni, kes käivad vaatamas kodumänge ja umbes poolsada on eriti aktiivset, kes saadavad esindusmeeskonda võistlustel väljaspool kodusaali.

Suuremate mängude ajal on Anija valla spordikeskuse saal rahvast täis.  Mitu põlvkonda fänne koguneb omadele pöialt hoidma – HC Kehra väikestest toetajatest vanaisade ja vanavanaisadeni. Fännide seas on nii Kehra põliselanikke kui ka sisserändajaid, ka endisi mängijad. Käsipallimeeskonnal on toetajaid Arukülas, Kuusalus ja Tallinnas.

HC Kehra toetaja Paul Luškov ütleb, et Kehras leidub vähe poisse, kes pole kasvõi korra elus sattunud käsipallitrenni, temagi mängis kooli ajal seitse aastat ning on praegu aktiivne fänn:  „Tõsisemad kaasaelajad jälgivad peaaegu kõiki kodumänge ning alates play-offidest ehk finaalturniiridest püüavad ka võõrsil toimuvad mängud ära vaadata. Võistkonnal on vaja fänne ning fänlust ei ole ilma võistkonnata.“

Viimastel aastatel on fänne juurde tulnud. Fänlus sai hoogu Kehra spordikeskuse valmimisest 2005. aastal. Enne seda peeti kodumänge Tallinnas ja neid ei jõudnud fännid nii sageli vaatama. 

HC Kehra fänn Peep Kask ütleb, et fänne tuleb juurde siis, kui tulemused on head ja mängud põnevad: „Pinget pakuvad mängud, mis võidetakse mõne punktiga. Kui meie meeskond oleks teistest peajagu üle, siis oleks igav vaadata. Praegused turniirid kutsuvad omadele kaasa elama.“

Paar nädalat tagasi suundus 35pealine fännklubi koos esindusmeeskonnaga Vilniusesse, kus toimusid Balti Liiga finaalmängud. Enamus fänne mahutas end koos meeskonnaga suurde bussi, teised tulid väiksemaga järele.

Poolfinaalis võitis HC Kehra Soome käsipalliklubi Riihimäen Cocks’i ühe väravaga, lisaajal tulemusega 28 : 27. Finaalmängus Põlva Serviti vastu tuli meeskond  teisel poolajal välja seitsmepunktisest kaotusseisust ja viigistati tulemus. Lisaajal võitis HC Kehra kahe punktiga, tulemusega 28: 26. Varem on Balti liiga võidetud ühe korra – 2006ndal aastal.Võiduka mängu järel sõideti Vilniusest öö otsa bussiga kodu poole.

Fännid said finaalmängude elamusest emotsionaalse tõuke MTÜ loomiseks ning Peep Kask, Paul Luškov, Tarmo Tiidemaa, Tavo Tiismaa, Mart Raja, Helena Krantsiveer ja Kersti Oja panid aluse MTÜle, mis sellel nädalal saab ametliku kinnituse ja jõuab äriregistrisse.

MTÜ annab omakorda hea võimaluse teha lisaks kasutusel olevatele fännklubi särkidele ka HC Kehra sümboolikaga salle, lippe ja pasunaid.

Võidukale Balti liigale järgnesid viimased mängud Eesti meistrivõistluste põhiturniiril. Neljapäeval, 14. aprillil algavad poolfinaalid. Esimeses kohtumises on HC Kehra vastane Chocolate Boys/Viimsi. Varem on meeskond Eesti meistriks tulnud üheksal korral ning karikavõitjaks seitsmel.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail